РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000775172<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кащук О. Я. 
Монотелітство у Візантії VII століття: доктрина, політика та ідеологія влади : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.02 / О. Я. Кащук; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2020. - 32 c. - укp.

Монотелітство – доктрина, за якою Ісус Христос має одну спільну волю своєї людської і божественної природи. Доктрина ця спричинила виникнення унікального руху у Візантії VII ст., який став політично-релігійним феноменом. Монотелітство розвинулося з моноенергізму, за яким Христос виявляв як людські, так і божественні вчинки за посередництвом однієї бого-людської енергії. Імператор Іраклій з метою консолідації християн запроваджував моноенергізм, за допомогою якого планував переконати монофізитів, що халкедонські християни сповідують єдність особи Христа. Це спричинило полеміку у середовищі про халкедонських християн, яка стала зіткненням ідей про доктринальний авторитет у християнстві. Відмінність ідей випливала з вірності відмінним принципам – ікономії та акрівії. Перший допускав поблажливість у формулюванні доктрини задля політичної доцільності, тому приймав доктринальний авторитет імператора. Другий передбачав буквальне дотримання вірності науці Церкви, окресленій колегією єпископів. У протистоянні ідей про доктринальний авторитет насправді зіткнулися різні ідеології влади у християнстві, на основі яких сформувалися відмінні християнські ідентичності. У цьому протистоянні перевагу здобула еклезіальна ідентичність, що грунтувала християнськість на принципі чистоти віри. Він будувався на визнанні авторитету п'ятьох давніх патріархатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э378.141.44

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444430 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського