РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000775198<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дроняк М. М. 
Хірургічне лікування хворих на післяопераційний перитоніт та його ускладнення (клініко-експериментальне дослідження) : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.03 / М. М. Дроняк; Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського. - Тернопіль, 2021. - 36 c. - укp.

Розроблено заходи, спрямовані на підвищення безпечності, доцільності й ефективності виконання лапароскопічних втручань у хворих на післяопераційний перитоніт. Запропоновано новий напрям хірургічного лікування, заснований на принципах поетапного операційного лікування з пріоритетним застосуванням мініінвазивних технологій у поєднанні з екстракорпоральними методами детоксикації та етіотропною антибіотикотерапією. Вперше на основі нової методики моделювання експериментального післяопераційного перитоніту доповнено наукові дані щодо динаміки змін показників перекисного окиснення ліпідів (малонового альдегіду, дієнових кон'югат), молекул середньої маси, С-реактивного білка, прокальцитоніну та визначено їх роль у розвитку ендогенної інтоксикації. Науково підтверджено ефективність визначення прокальцитоніну та С-реактивного білка в розробленій комплексній шкалі оцінки тяжкості та прогнозування перебігу післяопераційного перитоніту з абдомінальним сепсисом. Доповнено наукові дані щодо динаміки змін неспецифічної резистентності та цитокінової регуляції у хворих на післяопераційний перитоніт з абдомінальним сепсисом. Науково доведено клінічну ефективність застосування комбінації декаметоксину та розчину екстранілу для санації черевної порожнини при розповсюдженому перитоніті. Обґрунтовано доцільність застосування експрес-методів бактеріологічного дослідження патологічного вмісту (крові, гною, жовчі, перитонеального ексудату), виокремлено характерний спектр мікроорганізмів залежно від локалізації вогнища інфекції. Удосконалено схеми етіотропної антибактеріальної терапії та показання до застосування методів екстракорпоральної детоксикації у хворих на післяопераційний перитоніт з абдомінальним сепсисом. Обґрунтовано алгоритм застосування мініінвазивних і ранніх повторних відкритих оперативних втручань у лікуванні хворих на післяопераційний перитоніт і його ускладнення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.101.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449937 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського