РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000775372<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дорошенко К. 
Ценопопуляції Corydalis solida (L.) Clairv. в умовах урбоекосистем м. Львова. II. Репродуктивні параметри / К. Дорошенко // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол. - 2019. - Вип. 80. - С. 90-104. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Представлено результати досліджень репродуктивних параметрів ценопопуляцій Corydalis solida (L.) Clairv. у лісопарках м. Львова на різних стадіях рекреаційної дигресії. Для всіх ценопопуляцій досліджено такі параметри: кількість бутонів, квітів, кількість насінних зачатків, відсоток плодоцвітіння, кількість запліднених насінних зачатків, щільність проростків і генеративних особин, коефіцієнт насіннєвої продуктивності, урожай насіння. На основі літературних джерел подано інформацію про антофільний комплекс весняних ефемероїдів, висловлено гіпотезу про історію розвитку ценопопуляцій C. solida в межах м. Львова. Встановлено, що відсоток плодоцвітіння виду великий (80 - 100 %), що свідчить про достатність запилення в більшості ценопопуляцій у межах урбоекосистем м. Львова. Недостатнє запилення спостерігали в ЦП зі Стрийського парку (діл. N 11 та 18, IV та V стадії РД відповідно), в Митрополичих садах (діл. N 14, IV стадія РД), оскільки там відсоток плодоцвітіння коливався в межах 73,6 - 75,5 %. Річна динаміка кількості квіток і бутонів C. solida мала флуктуаційний характер. Потенційна насіннєва продуктивність виду коливалася в межах 6,7 - 11,1 нас. зач./пл. і мала середній рівень варіації. Фактична насіннєва продуктивність коливалась у межах 3,4 - 7,1 нас./пл. і мала великий коефіцієнт варіації. На початкових стадіях рекреаційної дигресії генеративні особини витрачають мало ресурсів на репродуктивну сферу. Щоби встановити репродуктивний тиск популяції на середовище, обчислили щільність генеративних особин, коефіцієнт насіннєвої продуктивності, урожай насіння. Щільність генеративних особин коливалась у межах 2,4 - 23,0 ос./м<^>2. Урожай насіння коливався у значних межах - від 73,7 до 1194,2 шт./м<^>2. Відмічено, що немає прямої залежності між урожаєм насіння та щільністю проростків у наступному році. Значення урожаю насіння коливалося від 73,7 до 1194,2 шт./м<^>2. Проведено кластерний аналіз ценопопуляцій за основними репродуктивними параметрами. У лівій частині діаграми зосередилися ЦП з максимальними значеннями репродуктивних параметрів, посередині сформувалася група ЦП з мінімальними показниками, а у правій частині утворилися кластери ЦП з невеликими значеннями репродуктивних параметрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.922.2*80

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського