РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000775384<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тихонов Є. С. 
Аналіз існуючих алгоритмів кластеризації даних. Переваги та недоліки / Є. С. Тихонов, К. В. Тихонова // Зв'язок. - 2020. - № 1. - С. 17-20. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Аналіз алгоритмів кластеризації даних все частіше стає популярною практикою, прийнятою багатьма організаціями з метою створення цінної інформації з великих обсягів даних. Чимала кількість досліджень ставлять собі за мету організацію отриманих даних у наочні структури. Фактично, кластерний аналіз є набором різноманітних алгоритмів класифікації. Техніка кластеризації застосовується в найрізноманітніших галузях, зокрема психології, біології, педагогіці, маркетингу, інформаційних технологіях. Кластеризація - це поділ даних на групи подібних об'єктів. Кластеризацію застосовують для розуміння отриманих даних, обсяг яких є проблематичним для аналізу людиною. Завдяки цьому алгоритми кластеризації стали інструментами мета навчання для аналізу дослідницьких даних. Кожна група, що називається кластером, визначається як сукупність об'єктів, які мають більш високий ступінь схожості один з одним порівняно з об'єктами, що не належать до одного набору. Тип використовуваного алгоритму кластеризації залежить від програми та набору даних, що застосовуються в цьому полі. Числовий набір даних порівняно просто реалізувати, оскільки дані - це незмінно реальні числа і можуть використовуватися для статистичних застосувань. Важливо розуміти різницю між кластеризацією (непідконтрольную класифікацією) та дискримінаційним аналізом (контрольованою класифікацією). На першому етапі дослідники вдосконалювали деякі алгоритми кластеризації даних, на другому - впроваджували нові, а на третьому - вивчали та порівнювали різні алгоритми кластеризації даних. Проведено класифікацію та аналіз існуючих алгоритмів кластерного аналізу, також розглянуто переваги та недоліки цих алгоритмів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14808 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського