РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000775450<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Козін В. С. 
Вплив термогазодинамічних властивостей часток твердого ракетного палива на швидкість його горіння / В. С. Козін // Техн. механіка. - 2021. - № 1. - С. 63-67. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - виключення можливості вибуху ракетного двигуна, працюючого на швидкогорящому твердому паливі. Використано міркування по аналогії з раніш проведеними експериментами. Наведено різні варіанти збільшення швидкості горіння палива в камері згоряння ракетного двигуна твердого палива. Надано приклади того, як швидкість горіння твердого ракетного палива залежить від розмірів часток металевого пального і окиснювача. Проаналізовано причину нестабільного горіння твердого ракетного палива за високих значень тиску в камері згоряння, що зумовлено нестабільністю горіння газової фази на околицях точки біфуркації. Теорію нестаціонарного горіння пороху академіка Я. Б. Зельдовича застосовано для аналізу динаміки вибуху маршового твердопаливного двигуна ракети "Грім-2". Застосування такого методу аналізу раніше невідомо. Висловлена версія зв'язаності цього явища з дисперсністю перемелення алюмінію надає змогу збільшити швидкість горіння в камері згоряння твердопаливного вигуна без підвищення тиску і, тим самим, уникнути досягнення околиці точки біфуркації. Розглянуто процес горіння твердого палива з різною дисперсністю алюмінію. Визначено й обгрунтовано найбільш оптимальні розміри часток металевого пального і окиснювача для виключення можливого вибуху. У разі використання у паливі субмікронного алюмінію відбувається підключення додаткової енергії активації випаровування перхлорату амонію, що зумовлено інфрачервоним випромінюванням частинок алюмінію за відповідної радіаційної температури. Таким чином, відбувається збільшення газоприходу в канал заряду, що перешкоджає пригніченню сублімації перхлорату високим тиском, Це важливо, коли конструкційні матеріали кокону двигуна не можуть витримувати високий тиск в каналі заряду. Такий підхід підвищує стійкість і швидкість горіння твердого палива. Показано неможливість використання для ракети "Грань" того ж твердого палива, що і у складі двигуна ракети "Грім-2". Запропоновано збільшувати швидкість горіння включенням до складу твердого ракетного палива дрібнодисперсного алюмінію.


Індекс рубрикатора НБУВ: О651.12-043

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16745 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського