РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000775454<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Деревянко І. І. 
Експериментальний аналіз механічних характеристик деталей ракет-носіїв, виготовлених за допомогою FDM адитивних технологій / І. І. Деревянко, К. В. Аврамов, Б. В. Успенський, О. Ф. Саленко // Техн. механіка. - 2021. - № 1. - С. 92-100. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Адитивні технології є надзвичайно перспективними для аерокосмічної техніки та літакобудування, оскільки вони надають змогу створювати легкі конструкції з заданими міцнісними характеристиками. Оскільки на сьогодні не існує таблиць механічних характеристик матеріалів, які одержано за адитивними технологіями, кожний розрахунок має бути супроводжений експериментальним визначенням цих характеристик. Запропоновано експериментальний підхід до визначення механічних характеристик деталей, які надруковано за FDM технологіями. Показано, що деталі, які виготовлено за FDM технологіями з полімерів, є ортотропними. Тому їх пружні властивості описуються дев'ятьма константами: трьома модулями пружності, трьома модулями зсуву і трьома коефіцієнтами Пуассона. Для експериментального визначення цих констант друкується куб, з якого вирізають шість зразків. Три зразки паралельні ребрам куба, а ще три зразка вирізаються під кутом <$E45 symbol Р> до ребер куба. З кожного з таких зразків виготовляється по п'ять екземплярів, що надає змогу провести осереднення діаграм деформування після дослідження розтягування всіх зразків. Таким чином побудовано діаграми деформування для всіх компонентів тензора напружень. З цих діаграм визначено механічні характеристики. Для трьох типів зразків, що паралельні ребрам, обчислюються три модуля пружності і три коефіцієнта Пуассона. Три модуля зсуву визначаються для зразків, розташованих під кутом <$E45 symbol Р> до ребер куба. Для визначення описаних констант експериментально знаходяться діаграми деформування у разі розтягування зразків. Наведено технологію виготовлення зразків на 3D принтері FORTUS 900 МС фірми Stratasys. Визначено механічні характеристики двох полімерів: ULTEM 9085 і PLA. Проведено порівняльний аналіз механічних характеристик двох матеріалів. В результаті аналізу встановлено, що модулі пружності і модулі зсуву у полімера PLA вище, ніж у ULTEM 9085. Коефіцієнт Пуассона у PLA нижче, ніж у ULTEM 9085.


Індекс рубрикатора НБУВ: О638-06

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16745 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського