РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000775493<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tsaryk I. O. 
Peculiarities of the course of diabetic kidney disease in patients with latent autoimmune diabetes in adults = Особливості перебігу діабетичної хвороби нирок у хворих на латентний автоімунний діабет дорослих / I. O. Tsaryk, N. V. Pashkovska // Міжнар. ендокринол. журн. - 2021. - 17, № 2. - С. 116-120. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Латентний автоімунний діабет дорослих (LADA) є гетерогенним типом цукрового діабету (ЦД), що поєднує ознаки цукрового діабету 1-го (ЦД1) та 2-го типу (ЦД2). Дані щодо частоти і структури мікросудинних ускладнень у разі LADA малочисельні й доволі суперечливі, практично відсутня інформація про особливості їх перебігу, що вказує на необхідність проведення досліджень у цьому напрямку. Мета дослідження - з'ясувати особливості перебігу діабетичної хвороби нирок у хворих на латентний автоімунний діабет дорослих у порівнянні з класичними типами ЦД. Обстежено 112 хворих на ЦД із діабетичною хворобою нирок (ДХН). Пацієнтів було розподілено на три групи: I - 54 особи з LADA, II - 30 хворих на ЦД1, III - 28 пацієнтів із ЦД2. Особливості перебігу ДХН вивчали на підставі оцінки даних анамнезу, клінічного обстеження, значень швидкості клубочкової фільтрації (ШКФ), альбумінурії, відношення альбуміну до креатиніну в сечі. За даними анамнезу діагноз ДХН у пацієнтів із LADA встановлювався в середньому через 3 роки після маніфестації ЦД, при цьому на 4,5 року раніше, ніж у разі ЦД1, але на 1,3 року пізніше, ніж за ЦД2. Аналіз показників ШКФ показав, що за LADА найбільш часто (у 63 % пацієнтів) реєструвалась категорія G3 (G3а - у 46 %, G3b - у 17 % пацієнтів). Решта обстежених мали категорію G1 (7 %), G2 (24 %), і тільки в 6 % пацієнтів було виявлено стадію G4. У пацієнтів усіх груп переважали категорії альбумінурії А1 та А2 (при LADА - по 43 % осіб у кожній категорії), водночас категорія A3 за LADA реєструвалась удвічі частіше, ніж у разі ЦД1. У випадку LADA переважаючими фенотипами ДХН були неальбумінурійне порушення функції нирок (НАПН) (43 %) і альбумінурійний фенотип (АФ) (35 %), при ЦД1 - АФ (50 %) і НАПН (40 %), а за ЦД2 усі три фенотипи реєструвалися майже з однаковою частотою (АФ - у 32 %, НАПН - у 29 % пацієнтів, прогресуюче зниження функції нирок - у 39 % хворих). Висновки: перебіг діабетичної хвороби нирок в осіб із латентним автоімунним діабетом дорослих відрізняється від такого за класичних типів ЦД, що вказує на необхідність розробки специфічного алгоритму ведення цієї категорії пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р414-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського