РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000775530<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Небилиця М. С. 
Екологічно безпечний спосіб підвищення енергоефективності приміщення для утримання підсисних свиноматок / М. С. Небилиця // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2020. - № 3. - С. 174-182. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Підвищення енергоефективності свинарників-маточників при плануванні реконструкції має практичне значення для виробництва. Це пов'язано з тим, що в Україні функціонують свинарські ферми і комплекси, які проєктувалися переважно за будівельними нормами 1995 р. Мета роботи - обгрунтувати екологічно безпечний спосіб підвищення енергоефективності приміщення для утримання підсисних свиноматок та розробити алгоритм його визначення. У розв'язанні поставлених завдань застосовано загальнонаукові (експеримент, аналіз, синтез) методи досліджень. Визначено геометричні, теплотехнічні та енергетичні характеристики свинарника-маточника. Установлено, що приміщення характеризується високим значенням (0,54 м<^>-1) показника компактності. Водночас теплоємність масова огороджувальних конструкцій у розрахунку на 1 м<^>3 вентильованого об'єму становила 0,08 МДж на 1<^>0 К, що свідчить про недостатню теплостійкість приміщення. У результаті за середньодобової температури зовнішнього повітря взимку мінус 2,9 <$E symbol Р>C температура у приміщенні знижувалася до 16,7 <$E symbol Р>C або була на 1,3 <$E symbol Р>C нижче мінімально допустимого значення згідно з нормативом ВНТП-АПК-02.05. За таких температурних характеристик приміщення установлено вірогідно більше значення середньої живої маси поросяти при відлученні у весняний та літній періоди відповідно на 0,19 та 0,29 кг порівняно із зимовим періодом (p << 0,05 і 0,01). За такої умови збереженість приплоду поросят була більшою на 3,8 - 4,6 %. Обгрунтовано економічну ефективність зовнішнього утеплення стін екологічно безпечним теплоізоляційним матеріалом Технофас ефект товщиною 50 мм. Розроблено алгоритм для визначення енергоефективності свинарника-маточника. Її визначають за сумарним показником річного споживанням енергії, вираженої у <$E roman {кВт~cdot~год}>, розділеної на добуток з вентильованого об'єму і коефіцієнту річної оборотності одного станкомісця. Визначено, що теплова ізоляція стін опалюваного приміщення сприяє покращенню його енергетичних характеристик на 23,2 % з терміном окупності 39,3 місяця. Крім цього, теплова ізоляція відіграє важливе природоохоронне значення - економить 21,15 тис. кВт/год питомих витрат теплової енергії, що еквівалентно 7,42 т умовного палива.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.544 + П811.692.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського