РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000775603<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Писаренко П. В. 
Дефляційні ризики грунтового покриву Волинської області / П. В. Писаренко, Б. В. Матвійчук, Н. Г. Матвійчук // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2020. - № 4. - С. 112-119. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Найбільшою гетерогенністю за чутливістю до вітрової ерозії характеризуються болотні та торфувато-болотні грунти на різних породах та алювіальних відкладах, торфовища низинні та торфово-болотні грунти та дернові карбонатні грунти переважно на елювії щільних карбонатних порід. Найбільш гомогенними за цим показником є чорноземи середньоглибокі легкосуглинисті, чорнозем опідзолений середньосуглинистий та чорноземи глибокі середньосуглинисті. Найменш чутливими до вітрової ерозії є болотні та торфувато-болотні урунти на різних породах, торфовища низинні та торфово-болотні грунти та дернові карбонатні грунти переважно на елювії щільних карбонатних порід. Найменш чутливими до вітрової ерозії є грунти півночі області, у яких є дуже високий вміст органічної речовини. Також помірний рівень чутливості до вітрової ерозії є характерним для південної частини області, де грунти мають більш важкий механічний склад. Найменша частка фракції, чутливої до вітрової ерозії, встановлена у грунтах Горохівського (0,42), Любешівського (0,42) та Іваничівського (0,43) районів. Найбільш однорідні умови в аспекті чутливості грунтів до ерозії за показником коефіцієнту варіації вмісту фракції грунту, яка може зазнати вітрової ерозії, є в Луцькому (CV = 5,12 %), Горохівському (CV = 6,24 %) та Ківерцівському (6,8 %) районах. Найбільш неоднорідні умови за цим критерієм у Любешівському (CV = 18,18 %), Ратнівському (CV = 13,47 %) та Шацькому (11,45 %) районах. Найбільший рівень вітрової ерозії прогнозовано для адміністративних районів області, які знаходяться на заході та північному заході області. Прогнозована площа з практично відсутньою або малою дефляцією щонайбільше характерна для південно-східних районів. Співвідношення між площами з малим та помірним рівнями повітряної ерозії визначають середній рівень ерозійних втрат урунту по адміністративному району.


Індекс рубрикатора НБУВ: П064.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського