РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000775638<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мосійчук Л. М. 
Особливості цитокінового балансу при прогресуванні структурних змін слизової оболонки шлунка у хворих на атрофічний гастрит / Л. М. Мосійчук, О. М. Татарчук, О. В. Сімонова, О. П. Петішко // Гастроентерологія. - 2021. - 55, № 2. - С. 67-73. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

До сьогодні питання взаємодії цитокінового балансу та прогресування структурних змін слизової оболонки шлунка (СОШ) залишаються остаточно не визначеними. Водночас визначення ролі цитокінового балансу як складової шлункового канцерогенезу дозволить обгрунтувати нові підходи до тактики ведення пацієнтів з атрофічним гастритом. Мета роботи - оцінити рівень прота протизапальних цитокінів, васкулоендотеліального фактора росту на етапах прогресування структурних змін СОШ у хворих на атрофічний гастрит. Матеріали та методи. У дослідження включено 79 хворих на атрофічний гастрит, яким проведено ендоскопічне дослідження в режимі NBI. Хворі були розподілені на групи з урахуванням виявлених структурних змін у СОШ: I група - 8 пацієнтів з атрофією СОШ без кишкової метаплазії (КМ); II група - 16 хворих з атрофією СОШ із КМ, обмеженою антральним відділом шлунка; III група - 45 осіб з дифузною КМ на фоні атрофії СОШ; IV група - 10 пацієнтів з дисплазією СОШ. Усім хворим оцінювали рівень інтерлейкінів (ІЛ-8, ІЛ-10, ІЛ-18), фактора некрозу пухлини альфа (TNF-<$E alpha>), васкулоендотеліального фактора росту (VEGF). Результати. У хворих IV групи концентрація іЛ-8 в сироватці крові становила 18,6 (11,3; 23,9) пг/мл і була вірогідно вище порівняно з пацієнтами I групи (в 5,0 раза; р << 0,05), II групи (в 3,6 раза; р << 0,05) та III групи (в 3,4 раза; р << 0,05). За результатами Kruskal-Wallis test, вірогідність різниці рівня ІЛ-8 між групами становила 0,0260. Рівень VEGF у сироватці крові хворих із дисплазією СОШ був вірогідно підвищений проти рівня у хворих з атрофією СОШ без КМ (в 1,8 раза; р << 0,05) та хворих з атрофією СОШ із КМ (1,7 раза; р << 0,05). Зміни цитокінового балансу в бік прозапальних цитокінів були найбільш виражені у хворих III та IV груп; за результатами Kruskal-Wallis test, вірогідність різниці коефіцієнта співвідношення ІЛ-8/ІЛ-10 між групами становила 0,0207. Висновки: при прогресуванні структурних змін СОШ у хворих на атрофічний гастрит підвищення рівня прозапальних цитокінів (ІЛ-8, ІЛ-18, TNF-<$E alpha>) у сироватці крові не індукує секрецію протизапальних цитокінів (ІЛ-10). За результатами ROC-аналізу, діагностичними критеріями формування групи ризику виявлення диспластичних змін СОШ є рівень VEGF понад 341,4 мОд/мл (чутливість - 90,0 %, специфічність - 77,2 %) та рівень ІЛ-8 понад 14,4 пг/мл (чутливість - 80,0 %, специфічність - 78,3 %).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського