РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000775672<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гудзь Н. І. 
Розроблення складу й технології лікувально-профілактичної зубної пасти з антимікробними і дезодоруючими властивостями / Н. І. Гудзь, І. О. Власенко // Фармацевт. журн. - 2021. - 76, № 2. - С. 36-47. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Значна поширеність захворювань ротової порожнини зумовлює актуальність профілактичних заходів, спрямованих на збереження стоматологічного здоров'я населення. Використання зубних паст і еліксирів із протизапальними, протимікробними і дезодорувальними властивостями поліпшує стан ротової порожнини, а також є одним із заходів профілактики і лікування захворювань пародонта та галітозу. Мета роботи - опрацювання складу й лабораторної технології лікувально-профілактичної субної пасти та вивчення показників її якості. Матеріали дослідження: карбопол, ксантанова камедь, настойка прополісу, настойка перги, ефірна алія чебрецю, ксиліт, сорбіт і зразки зубної пасти. Застосовували фармакотехнологічні методи, потенціометричний і алкаліметричний методи дослідження. Для розроблення складу зубної пасти було опрацювало вимоги чинних нормативних документів до складу і характеристики зубних паст. Теоретично обгрунтовано склад і кількість компонентів для лікувально-профілактичної зубної пасти. Як гелеутворювач використовували карбопол і ксантанову камедь. Основою зубної пасти було обрано кальцію карбонат, який сприяє зняттю нальоту зі зубної емалі. Як зволожувачі (пластифікатори) використовували такі багатоатомні спирти, як сорбіт, гліцерин, ксиліт і пропіленгліколь. Враховуючи антиоксидантні, протизапальні, протимікробні і радіопротекторні властивості настойки прополісу й настойки перги, їх було введено до складу зубної пасти. Технологія лабораторних серій зубної пасти базувалася на загальних принципах одержання суспензійних гелів і паст. Якість зубних паст перевіряли за органолептичними і фізико-хімічними показниками відповідно до вимог нормативних документів. Наведено теоретичне й експериментальне обгрунтування складу лікувально-профілактичної зубної пасти антиікробної дії із дезодорувальним ефектом на основі карбополу, ксантанової камеді, кальцію карбонату, ксиліту, сорбіту, настойок продуктів бджільництва (прополісу і перги) і ефірної олії чебрецю звичайного. На підставі фармакотехнологічних досліджень розроблено раціональну технологію лікувально-профілактичної зубної пасти. Встановлено органолептичні та фізико-хімічні показники якості опрацьованої лікувально-профілактичної зубної пасти та визначено її класифікаційні ознаки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2-52 + Л686.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського