РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000775673<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бурбан О. І. 
Розроблення технології біогенного стимулятора на основі трави та вичавок очитку великого (Sedum maximum L.) / О. І. Бурбан, Л. І. Вишневська, Т. М. Зубченко // Фармацевт. журн. - 2021. - 76, № 2. - С. 48-57. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Одним із напрямів раціонального використання сировинних ресурсів, підвищення ефективності використання лікарської рослинної сировини і зниження собівартості лікарських засобів є технологія її комплексної переробки, що надає змогу з одного рослинного об'єкта одержувати декілька фармакологічно активних субстанцій, також і за рахунок використання рослинних відходів. Відомості про потужну біологічну активність очитка великого та недостатня його вивченість спонукали авторів до виконання експериментальних досліджень щодо одержання субстанцій на його основі. Мета роботи - дослідження щодо одержання екстракту з вичавок очитку великого травина на основі її комплексної переробки та дослідження показників його якості. Під час проведення досліджень використовували бібліосемантичні, фармакотерапевтичні, фізико-хімічні та статистичні методи дослідження. З урахуванням низки технологічних факторів визначено параметри одержання екстракту з вичавок очитку великого трави, здійснено дослідження показників якості соку і екстракту очитку великого трави: опис, pH, сухий залишок, ідентифікація, кількісний вміст суми танінів у перерахунку на пірогалол. З урахуванням фізико-хімічних і фармакотехнологічних властивостей інгредієнтів розроблено технологічні схеми одержання свіжого соку з очитку великого трави і екстракту з його вичавок та встановлено контрольні параметри процесу їх виготовлення. Встановлено параметри одержання екстракту з вичавок очитку великого трави: співвідношення сировина:екстрагент - 1:2, температура екстракції - <$E96~-~98~symbol Р roman C>, тривалість екстракції - 15 хв. Як стабілізатор використовували натрію хлорид у кількості 0,7 %. Виконано дослідження таких показників якості соку та екстракту очитку великого трави: опис, pH - <$E5,72~symbol С~0,08> та <$E4,87~symbol С~0,04> відповідно, сухий залишок - <$E2,73~symbol С~0,07> та <$E2,54~symbol С~0,10> % відповідно, ідентифікація, кількісне визначення суми танінів у перерахунку на пірогалол - <$E0,094~symbol С~0,002> та <$E0,095~symbol С~0,002> % відповідно. Розроблено технологію та складено технологічні схеми комплексної переробки очитку великого трави, за якою одержали сік та водний екстракт із вичавок після віджимання соку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 + Л663.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського