РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000775675<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Козира С. А. 
Порівняльне вивчення елементного складу сировини рослин роду Geum L. / С. А. Козира, Т. М. Гонтова, С. І. Степанова, В. П. Гапоненко, В. В. Машталер, С. В. Романова // Фармацевт. журн. - 2021. - 76, № 2. - С. 70-77. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

У сучасній фармації актуальними залишаються питання раціонального комплексного використання відомих лікарських рослин, а також пошук нових джерел природних біологічно активних сполук із метою розширення списку офіцинальних лікарських рослин та сировинної бази. До перспективних джерел лікарської рослинної сировини для виробництва препаратів антимікробної, в'яжучої, протизапальної та кровоспинної дії належать види роду Geum L., які характеризуються наявністю низки біологічно активних речовин. Фармакологічна ефективність рослин роду Geum L. зумовлена їх багатим хімічним складом, наявністю дубильних речовин, флавоноїдів, макро- та мікроелементів тощо. Мета роботи - порівняльне визначення елементного складу трави і кореневищ з коренями G. urbanum L., G. aleppicum Jacq. і G. rivale L. флори України. Об'єктом дослідження були зразки трави і кореневищ з коренями G. urbanum L., G. aleppicum Jacq. і G. rivale L. (висушена сировина), які заготовляли на території Харківської обл. у с. Руські Тишки у червні - серпні 2018 - 2019 рр. Визначення якісного складу та кількісного вмісту елементів здійснювали на приладі КАС-120 (АТ "Selmi", м. Суми, Україна) з використанням методу атомно-абсорбційної спектроскопії з атомізацією у повітряно-ацетиленовому полум'ї. В досліджуваних зразках визначено 19 елементів, з яких 5 віднесено до макро- і 14 до мікроелементів. Спостережено таку закономірність щодо нагромадження елементів: у траві G. urbanum L., G. aleppicum Jacq. і G. rivale L. переважають K >> Ca >> Si >> Mg >> P >> Fe >> Al >> Na >> Sr >> Zn, a y кореневищах з коренями - K >> Si >> Ca >> Mg >> Fe >> P >> Al >> Na >> Sr >> Zn. Вміст таких токсичних елементів, як кобальт, кадмій, арсен і ртуть, перебуває в межах гранично припустимих концентрацій для сировини та харчових продуктів. Вперше виконано порівняльне дослідження макро- і мікроелементного складу трави та кореневищ з коренями G. urbanum L., G. aleppicum Jacq. і G. rivale L. За допомогою методу атомно-абсорбційного спектрального аналізу ідентифіковано та визначено вміст 19 елементів, серед яких переважно нагромаджуються K, Ca, Mg, Si, P, Fe, Al, Na, Mn, Sr, Zn.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11 + Л66-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського