РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000775698<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Личко В. С. 
Біофізичні маркери інфаркту головного мозку / В. С. Личко // Eastern Ukr. Med. J. - 2020. - 8, № 3. - С. 334-338. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Важливим і потужним чинником, який напряму впливає на тяжкість перебігу інфаркту головного мозку (ІГМ) та визначає його вихід, є функціональний стан мембрано-рецепторного комплексу (МРК) клітин. Одним із найважливіших критеріїв оцінки даного параметру є <$Ebeta>-адренергічна активність цитоплазматичних мембран (<$Ebeta>-APM), що відіграє провідну роль у патогенезі ІГМ. Наведено результати комплексного вивчення особливостей змін структурно-функціональних характеристик мозкової тканини та <$Ebeta>-адренорецепції в гострому періоді інфаркту головного мозку для оптимізації діагностики. Вимірювання змін осмотичної резистентності еритроцитів (ОРЕ) під дією <$Ebeta>-адреноблокаторів (<$Ebeta>-АБ) визначали за допомогою методу фотоелектронної колориметрії. Основою роботи були матеріали комплексного обстеження 350 хворих із першим у житті ІГМ на 1-у, 10-у та 21-у добу захворювання. Тяжкість стану і ступінь неврологічного дефіциту об'єктивізували за допомогою шкали інсульту Національного інституту здоров'я США (NIHSS) з оцінкою балів у перші години захворювання, в динаміці лікування на 10-ту та 21-шу добу. Всіх хворих було розподілено на 2 клінічні групи: 1-ша (n = 183) - хворі у стані середнього ступеня тяжкості (середній бал за шкалою NIHSS <$E11,74~symbol С~0,33>); В (n = 167) - хворі в тяжкому стані (середній бал за шкалою NIHSS <$E24,06~symbol С~0,29>). В результаті проведеного дослідження було встановлено, що показники <$Ebeta>-АРМ осіб контрольної групи знаходилися в межах норми (<$E15,3~symbol С~4,4> УО), що відповідає нормальній <$Ebeta>-АРМ. У хворих із середнім ступенем тяжкості ІГМ показник перевищував контрольні значення в 1,97 разу, що характерне для середнього ступеня <$Ebeta>-АРМ (21 - 40 УО), а у тяжких - в 2,8 разу і характеризувався низьким ступенем <$Ebeta>-АРМ (>> 41 УО). Несприятливою для прогнозу виходу гострого періоду ІГМ ознакою стало подальше підвищення рівнів <$Ebeta>-АРМ в динаміці, що спостерігалося у клінічно тяжких хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.704.5 + Р627.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського