РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000775699<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Duzhyi I. D. 
Long-term consequences of the use of autologous platelet-rich plasma in the treatment of patients with diabetic ulcers, and medical and social adaptation of such patients = Віддалені наслідки використання аутологічної плазми, збагаченої тромбоцитами, при лікуванні хворих на діабетичні виразки та їхня медико-соціальна адаптація / I. D. Duzhyi, A. S. Nikolayenko, O. M. Yasnikovskyi // Eastern Ukr. Med. J. - 2020. - 8, № 4. - С. 339-345. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

За Міжнародної Діабетичної Федерації (IDF) численність хворих на ЦД у світі на 2019 р. становила 463 млн осіб. Одним із тяжких місцевих ускладнень ЦД є синдром діабетичної стопи, проявом якого є розвиток діабетичних виразок нижніх кінцівок, що призводить до зниження якості життя та втрати працездатності. Мета роботи - оцінити віддалені результати після використання аутологічної плазми, збагаченої тромбоцитами, під час лікування хворих на трофічні виразки на тлі цукрового діабету II типу та вивчити особливості медико-соціальної адаптації хворих, які піддалися такому лікуванню у порівнянні з традиційними методиками. Досліджених було розподілено на дві групи. В основну групу увійшло 55 хворих, у групу порівняння - 50. Хворим групи порівняння проводили лікування за стандартною схемою згідно з рекомендаціями міжнародної робочої групи по діабетичній стопі (IWGDF 2015). Лікування хворих основної групи базувалося на наведених рекомендаціях та корекцією місцевого лікування за запропонованою авторами методикою з використанням аутогенної плазми, збагаченої тромбоцитами. Під час вивчення ефективності лікування було застосовано адаптований авторами опитувальник EuroQol EQ-5D-5L. Статистичну обробку результатів проводили з використанням t-критерію Стіюдента. За достовірність результату приймалася різниця середніх значень за p << 0,05. Висновки: виявлено, що рецидив виразкування у основній групі досліджених був менш часто, у порівнянні з хворими групи порівняння (p << 0,05). У віддалений період після лікування поміж реципієнтів основної групи не було проблем з пересуванням у 34 (72,3 %) осіб, у групі порівняння - 21 (46,7 %). Анкетовані основної групи не потребували допомоги у обслуговуванні у 44 (95,7 %) осіб, а у групі порівняння - у 35 (77,8 %). Можливість брати участь у звичайній повсякденній діяльності анкетовані основної групи мали у 33 (70,2 %) досліджених, а у групі порівняння - у 17 (37,8 %). Загальна якість життя та психоемоційний стан анкетованих основної групи, хворі які не піддавались депресії був у 37 (78,7 %) досліджених, а у групі порівняння - у 18 (40 %) анкетованих, що менше у 1,9 разу (p >> 0,05).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-5 + Р457.865.7-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського