РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000775700<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Nikolaienko A. S. 
Proteolytic system condition as in the case of neutrophil elastase in patients with trophic ulcers on the background of diabetes mellitus = Стан протеолітичної системи на прикладі нейтрофільної еластази у хворих з трофічними виразками на тлі цукрового діабету / A. S. Nikolaienko // Eastern Ukr. Med. J. - 2020. - 8, № 4. - С. 346-350. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

За даними ВООЗ та Міжнародної Діабетичної Федерації (IDF) численність хворих на цукровий діабет (ЦД) у світі на 2019 р. становила 463 млн осіб. Типовим проявом ускладнень ЦД є розвиток трофічних виразок нижніх кінцівок, що призводить до зниження якості життя, втрати працездатності та значних фінансових витрат на лікування. Мета роботи - вивчити вплив аутогенної плазми, збагаченої тромбоцитами (АПЗТ), на коливання показників нейтрофільної еластази у хворих з трофічними виразками на тлі ЦД, що, можливо, надасть змогу впливати на патогенез виразкоутворення у випадку СДС. На базі опікового відділення та відділення судинної хірургії Сумської обласної клінічної лікарні проліковано 98 хворих з невропатичними виразками діабетичного генезу, яких було розподілено на дві групи. У групу порівняння (II група) увійшло 47 хворих, які одержували лікування за стандартною схемою. У основну (I групу) входило 51 хворих, у яких стандартний комплекс лікування був доповнений використанням аутоплазми, збагаченої тромбоцитами. У контрольну групу увійшло 20 практично здорових осіб. Пацієнтів було досліджено у динаміці рівень еластази в день госпіталізації на 20 добу лікування. На дослідження використовується 25 - 30 хв. Висновки: у процесі дослідження встановлено, що середній рівень нейтрофільної еластази у хворих основної групи становив <$E272,4~symbol С~4,2> нмоль/(хв-мл). Середній показник нейтрофільної еластази у досліджених групи порівняння становив <$E274,2~symbol С~3,2> нмоль/(хв-мл). Показники обох груп були більшими, ніж у групі контролю у 3,8 разу (p << 0,05). На 20 добу лікування рівень нейтрофільної еластази у основній групі зменшувався до <$E93,24~symbol С~1,78> нмоль/хв-мл. У хворих групи порівняння зменшення еластази відбулося до <$E164,17~symbol С~2,00> нмоль/хв-мл. Зменшення рівня нейтрофільної еластази у основній групі відбувалося значно швидше, ніж у групі порівняння, що свідчить про позитивний вплив АПЗТ на відповідну ланку патогенезу виразкового дефекту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р457.865

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського