РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000775702<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чиняк О. С. 
Структура нейрокогнітивних розладів у хворих з віковозалежними деменціями / О. С. Чиняк // Eastern Ukr. Med. J. - 2020. - 8, № 4. - С. 360-368. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Клінічні нейрокогнітивні методи займають центральне місце у виявленні когнітивних розладів. Розглянуто нейрокогнітивні збіжності та відмінності між хворобою Альцгеймера та судинною деменцією. Мета дослідження - провести порівняльну характеристику нейрокогнітивного профілю у хворих з хворобою Альцгеймера та судинними когнітивними порушеннями на різних стадіях пізнавального дефіциту. Було обстежено 60 чоловік з різними клінічними формами деменцій (хвороби Альцгеймера, судинною). Всім хворим було проведено МРТ дослідження головного мозку. Використовували психометричний метод (шкали MMSE, MoCA, FAB, ADAS-cog, CDS, HIS), метод статистичної обробки результатів. Під час зіставлення нейрокогнітивних параметрів було встановлено, що відмінності у когнітивних профілях у хворих даних груп залежать від стадії процесу. За хвороби Альцгеймера на ранній стадії переважали просторові та мнестичні розлади: більш грубі порушення пам'яті (p = 0,0056) переважно відстроченого відтворення та орієнтації (p = 0,0200). В той час, як за судинних когнітивних розладів найбільш вираженим дефіцитом була виконавча дисфункція (p = 0,0433), яка включала планування, труднощі з робочою пам'яттю, увагу, гнучкість розуму та зниження швидкості обробки інформації. За послідуючого прогресування даних захворювань до помірної стадії ці відмінності ставали більш стертими та досить важко розмежованими. Таким чином, основними нейрокогнітивними феноменами, що мають диференціальне діагностичне значення як за легкого, так і помірного ступеня тяжкості є порушення просторових функцій та відстроченого відтворення з низькою ефективністю семантичного кодування. Висновки: диференціальна діагностика хвороби Альцгеймера та судинної деменції може бути виконана лише на легкій та помірній стадії за допомогою оцінки пам'яті, зокрема епізодичної, семантичної зорово-просторових та виконавчих функцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.028-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського