РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000775715<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Денисенко А. П. 
Роль патогенних білків та хронічного запалення у виникненні хвороби Альцгеймера (огляд літератури) / А. П. Денисенко, О. О. Гайкова, Р. А. Москаленко // Eastern Ukr. Med. J. - 2020. - 8, № 4. - С. 475-490. - Бібліогр.: 99 назв. - укp.

Хвороба Альцгеймера - найпоширеніша форма деменції, якою страждає до 70 % від всіх хворих на деменцію. Наразі актуальність цього нейродегенеративного захворювання зросла через його поширеність та відсутність етіологічного і ефективного лікування. Наслідком цього є зростання кількості досліджень і наукових праць, націлених на вивчення цієї хвороби. Мета роботи - провести аналіз та систематизувати дані щодо поширення, соціально-економічного значення, теорій виникнення, а також ролі патогенних білків у розвитку хвороби Альцгеймера. Автори провели пошук інформації в електронних базах даних, таких як PubMed та Google Scholar, з науковими працями і статтями останніх 25 років за такими ключовими термінами, як хвороба Альцгеймера, <4Ebeta>-амілоїд, тау-пептид, метали, запалення, білки S100. У світі нараховують більше 56 млн. людей з хворобою Альцгеймера, її має кожен 10-й житель США старше 65 років, причому з віком ризик збільшується. Серед причин смерті хвороба Альцгеймера займає шосту позицію, а витрати на хвору людину з таким діагнозом втричі перевищують за звичайні в тій же віковій групі. Саме тому це питання має значне соціально-економічне значення. Протягом останніх десятиліть було висунуто багато гіпотез виникнення хвороби. Довгий час ключовими вважалися теорія агрегації <$Ebeta>-амілоїду та теорія білка тау, але згодом пріоритети почали змінюватися. Було виявлено, що наявність патогенних мікроорганізмів може становити ризик для виникнення хвороби Альцгеймера. Також деякі дослідження вказують на роль ацетилхоліну в розвитку хвороби, однак, дані клінічних випробувань це не підтвердили. Має місце порушення гомеостазу металів, що сприяє когнітивному дефіциту та розвитку нейродегенерації. Мікроглія, астроцити і нейрони беруть участь у запальному процесі за хвороби Альцгеймера. Наявне зачароване коло, коли A<$Ebeta> спричиняє судинну недостатність, що в свою чергу призводить до збільшення нагромадження A<$Ebeta>. Є дані про пряму залежність між оксидативним стресом та дисфункцією нейронів. Безсумнівно в розвитку хвороби Альцгеймера провідну роль відіграють патогенні білки, в тому числі A<$Ebeta>-пептид, тау-пептид та білки родини S100. Незважаючи на численні дослідження, визначення причинної чи наслідкової ролі різноманітних патологічних чинників і змін за хвороби Альцгеймера є досі неоднозничними і неостаточними. Все це надає підстави для подальшого наукового пошуку в цьому напрямку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.028-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського