РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000775790<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мистецтво писанкового розпису - соціокультурний скарб України : матеріали Міжнар. наук. конф., присвяч. 30-річчю заснування Музею писанк. розпису (у рамках проведення XI Всеукр. фольклор. фестивалю "Писанка", 21 квіт. 2018 р., м. Коломия) / ред.: Я. Ткачук, О. В. Ясінська; упоряд.: М. Васильчук; Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського, Музей писанкового розпису. - Львів : Растр-7, 2021. - 199 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - пол.

Наведено результати наукових, етнографічних та історико-краєзнавчих досліджень із вивчення феномену писанкового розпису. Простежено передумови внесення до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України елементу "Традиція гуцульської писанки", описано зміст елементу, його сучасний та історичний ареал побутування, стан життєздатності, заходи з його охорони, популяризації та розвитку. Висвітлено основні етапи історії формування колекції писанок в етнографічному відділі Полтавського краєзнавчого музею імені В. Кричевського. Проаналізовано характерні відмінності й особливості, що існують у мистецтві української народної писанки, відповідно до регіонального походження. Досліджено орнаментальне оздоблення писанок Волині, Карпат і Прикарпаття. Розглянуто писанкові мотиви в контексті сучасних пошуків національної самоідентифікації у творчості самобутніх художників Буковини І. Балана, О. Криворучка, О. Гармидера, А. Житарюка. Проаналізовано взаємозв'язок уявлень про писанки / крашанки з космогонічними міфами про створення світу з яйця, окреслено етнопсихологічні передумови їх появи у Великодній обрядовості Закарпаття, а також їх роль у ритуалах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ126.94 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО37615 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського