РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000775850<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Марінашвілі М. Д. 
Французькомовний науковий лінгвістичний текст = Lire un texte scientifique linguistique en français : навч. посіб. / М. Д. Марінашвілі; Одеський національний університет імені І. І. Мечникова. - Одеса : ОНУ, 2020. - 186 c. - Бібліогр.: с. 185-186 - укp. - фр.

Метою навчального посібника "Французькомовний науковий лінгвістичний текст" є формування і поглиблення знань студентів з мовно-стилістичних особливостей французькомовного наукового дискурсу, формування навичок реферування наукового тексту, збагачення лексичного запасу із фахової термінології. Навчальний посібник укладений відповідно до Навчальної та Робочої програм з дисципліни "Основна іноземна мова" і складається з трьох частин. Перша частина містить визначення й основні характеристики наукового стилю, принципи аналізу наукового лінгвістичного тексту, а також правила та вимоги до його реферування. Рівень засвоєння матеріалу перевіряється за допомогою питань для самоконтролю. Друга частина складається з 10-ти уроків, призначених для роботи під час аудиторних занять. Кожен урок містить автентичний текст (уривок з оригінальної французькомовної праці або стаття з наукового журналу). Представлені праці таких науковців в галузі лінгвістики та перекладознавства, як Ф. де Соссюр, Ш. Баллі, О. Соважо, Л. Теньєр, Л. Деруа, Ж. Мунен, Р. Якобсон, А. Мартіне, Ж. Дарбельне, І. Осекі-Депре. Обрані для опрацювання тексти охоплюють проблематику з загальної лінгвістики, граматики, лексикології, стилістики, перекладознавства. Тексти супроводжуються низкою завдань, які спрямовані на розвиток умінь, необхідних для формування у студентів механізмів поверхневого та глибинного розуміння змісту тексту. Вони покликані сформувати і поглибити навички: визначення логічної структури тексту; виокремлення засобів забезпечення семантичної ізотопії тексту, лексичних та граматичних засобів його когезії, засобів авторизації; усної та письмової комунікації з фаху. У третій частині посібника наведено тексти із завданнями для самостійного опрацювання. Завдання для самостійної роботи студентів покликані сприяти розвитку аналітичного мислення студентів, розвивати навички писемного наукового мовлення. Наприкінці навчального посібника вміщено Додатки, в яких пропонується зразок комплексного аналізу лінгвістичного тексту, список французьких логічних конекторів, а також зразок реферату наукового лінгвістичного тексту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-937.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА849800 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського