РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000775900<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Князєв С. А. 
Підвищення експлуатаційних властивостей деталей машин боруванням із швидкісним нагрівом СВЧ : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / С. А. Князєв; Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка. - Харків, 2021. - 20 c. - укp.

Виконано науково обґрунтовану розробку технологічного комплексу зміцнення вуглецевої та легованих конструкційних сталей із поєднанням методу хіміко-термічної обробки й індукційного нагріву, що дозволило забезпечити суттєве підвищення їх поверхневої твердості, зносостійкості, не знижуючи при цьому показники ударної в'язкості. Визначено взаємозв'язок між технологічними параметрами швидкісного нагріву струмів високої частоти (СВЧ) і дифузійного насичення, формуванням структури та властивостями сталей, зміцнених боруванням. Розв'язано задачу впливу режимів нагріву та складу пасти, що насичує поверхню сталі бором. Представлено фотографії мікроструктур, які показують зміни морфології структури переважно в поперечному перерізі зразків. Дифузійний шар суттєво відрізняється від матричної структури в основному за рахунок формування боридів і карбоборидів, що підтверджено вимірюванням мікротвердості. Додатково, на складних за морфологією структурах борованих шарів при швидкісному нагріві, проведено дослідження фазового складу та розподіл елементів у мікрооб'ємі. З'ясовано, що при умовах нестаціонарного нагріву формуються структури, які суттєво відрізняються від структур традиційних борованих шарів. Вони можуть мати дендритну будову, складатись з ізольованих боридів і карбоборидів у твердому розчині бору в залізі тощо. Встановлено, що відсутність суцільного шару боридів хоч і зменшує мікротвердість шару, але сприяє підвищеній зносостійкості в умовах відсутності сколювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.643

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450022 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського