РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000775901<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бульба В. І. 
Удосконалення технології вібродіагностування тягових редукторів електропоїздів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.07 / В. І. Бульба; Український державний університет залізничного транспорту. - Харків, 2021. - 21 c. - укp.

Удосконалено технологію вібродіагностування тягових редукторів електропоїздів, що базується на застосуванні методів вейвлет-аналізу, розкладання за емпіричними модами та фрактального аналізу, які підвищують достовірність діагнозу. Вперше визначено характер зміни спектрального складу пошкодженого підшипника кочення тягового редуктора електропоїзда впродовж реалізації циклостаціонарної моделі, яка обліковує випадкові компоненти та моделює ефект проковзування роликів відносно інших елементів. Розроблено технологію вібродіагностування тягових редукторів, особливістю якої є одночасне залучення процедури дискретного вейвлет-перетворення для одержання гармонік зубозачеплення та самоадаптивної процедури розкладання за емпіричними модами. Наголошено на тому, що запропонована процедура позбавлена потреби попереднього вибору материнської функції, що призводить до усунення перекриття високочастотних діапазонів на різних рівнях розкладання з можливістю подальшого обрання прийнятного діапазону вібрації підшипників. Уперше обчислено діапазони значень фрактальної розмірності покриття, яка обліковує масштабну інваріантність та оцінює вібраційні складові різної природи тягових редукторів електропоїздів, що перебувають у різних технічних станах. Доопрацьовано метод визначення технічного стану тягових редукторів завдяки залученню нових індикаторів часової форми вібрації, що використовують комбінації ексцесу та середньоквадратичного значення (TALAF і THIKAT), а також метод прогнозування технічного стану тягових редукторів електропоїздів із використанням інтегрованої дискретної стохастичної моделі авторегресії та ковзного середнього, успішна реалізація якої потребує лише наявності послідовності розрахованих фрактальних розмірностей, що накопичуються впродовж відповідних експериментів. Зазначено, що вдосконалена технологія вібродіагностування підвищує достовірність діагностування на 25,7 % та призводить до економічного ефекту за розрахунковий період у розмірі 19 227 738 грн.


Індекс рубрикатора НБУВ: О232-042.2-082.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450023 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського