РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000775983<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вознюк С. В. 
Ризосферні мікробні угруповання і симбіоз Bradyrhizobium japonicum - Glycine max за бактеріальної інокуляції та застосування фунгіцидів : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.07 / С. В. Вознюк; Національна академія наук України, Інститут мікробіології і вірусології імені Д. К. Заболотного. - Київ, 2021. - 24 c. - укp.

Вивчено методи молекулярної екології та мікробіологічні методи ризосферного мікробіоценозу темно-сірого опідзоленого ґрунту і ефективності симбіозу Bradyrhizobium japonicum - Glycine max за інокуляції високоактивними штамами ризобій або комплексним мікробним препаратом Ековітал і застосування фунгіцидів Максим Стар, Кінто дуо або Вітавакс 200 ФФ. Аналіз таксономічної структури мікробіому на рівні філумів показав, що абсолютними домінантами були бактерії, археї становили 0,5-4,5%. Вперше ідентифіковано послідовності, які раніше не було описано як представників ризосферного мікробіому сої: філуми бактерій Chlorobi, Elusimicrobia, Chlamydiae, археї Parvarchaeota і Crenarchaeota, а також некультивовані форми - Gracilibacteria і FBP. Вперше було виявлено представників родів Microvirga та Bosea, які раніше у ризосфері сої не було описано. Показано зростання біорізноманітності ризосферного мікробіому сої за умови застосування мікробної інокуляції і протруювання насіння фунгіцидами, яке підтверджується збільшенням індексів видового багатства Шенона і Менхініка та зниженням індексів домінування Сімпсона і Бергера-Паркера. Встановлено, що симбіотичні характеристики окремих штамів ризобій за їх комбінованого використання у складі препарату Ековітал забезпечували підвищення азотфіксувальної активності бобово-ризобіальної системи за інокуляції біопрепаратом та у його комбінованому застосуванні з фунгіцидом Вітавакс 200 ФФ. Показано істотне пригнічення розвитку цільових об'єктів - збудників аскохітозу і септоріозу та зростання продуктивності рослин сої за комбінованого використання фунгіцидів та бактеризації. Розроблено наукові основи екологічно обгрунтованого сумісного застосування мікробних препаратів і фунгіцидів для збереження біорізноманітності грунтової мікробіоти, покращення фітосанітарного стану агроценозів і підвищення продуктивності рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.143.2*80 + П032.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450155 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського