РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000776356<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мартинюк Г. В. 
Лямент в українській бароковій літературі : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.01 / Г. В. Мартинюк; Національна академія наук України, Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка. - Київ, 2021. - 20 c. - укp.

Вперше системно досліджено літературний ранньобароковий жанр лямент. Праця грунтується на історико-літературному та рецептивному підходах і охоплює питання генези, тематики та поетики жанру. Визначено, що джерелами формування ляментів стали народні голосіння за померлими та думи, біблійні та богослужбові тексти, а також традиції оплакування, відомі з античних джерел. Доведено, що лямент належить до епічної поезії і має етикетний характер. Обгрунтовано доцільність застосування назви "лямент", а також встановлено взаємозв'язки між ляментом та іншими спорідненими жанрами. Виявлено типологічні групи ляментів, досліджено їхню метафізичну специфіку. З'ясовано особливості стильового феномену ляментів та розкрито їхню наративну стратегію. Доведено, що базовими інструментами інтертекстуальності в ляментах є інтенції зі Святого Письма, а також фольклорні, античні та історіософські запозичення. Досліджено корпус засобів емоційності та їхнє значення для жанру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)4-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450309 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського