РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000776432<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bezrukova N. 
Scientific and technological activities of TNC: current trends and prospects = Науково-технологічна діяльність ТНК: сучасні тенденції та перспективи розвитку / N. Bezrukova, V. Svichkar, R. Solohub // Економіка і регіон. - 2020. - № 3. - С. 55-62. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Розглянуто особливості науково-технологічної діяльності транснаціональних корпорацій, виокремлено основні тенденції й перспективи їх розвитку. Зокрема, наголошено, що джерелом сучасного розвитку суспільства та діяльності людини є інноваційна діяльність, а відповідно інновації стають важливим інструментом усіх радикальних змін у розвитку людини і економічної системи в цілому. Науково-технологічний розвиток транснаціональних корпорацій виступає вирішальною передумовою у забезпеченні їхньої прибуткової діяльності. Досліджено особливості організації НДДКР у транснаціональних корпораціях. Наведено динаміку витрат окремих провідних ТНК на НДДКР. Зазначено, що глобальний характер конкуренції не лише робить нововведення більш значущими для ТНК, але й зумовлює необхідність пошуку нових шляхів створення інновацій. Визначено основні типи здійснення технологічної політики, виділено причини централізації та децентралізації НДДКР, а також можливі ризики, котрі виникають при реалізації цих політик. Досвід розвинених країн свідчить, що конкурентоспроможність забезпечується низкою умов, головними з яких є накопичений науково-технічний потенціал, інституціональні чинники технологічного прогресу та наявність великих наукомістких корпорацій. Тому сучасною тенденцією науково-технологічної діяльності ТНК є нова хвиля операцій злиття та поглинання (M&A). Наведено наймасштабніші операції зі злиття й поглинання на початку ХХі століття. В останні два десятиліття, як наслідок зростаючої інтернаціоналізації науково-дослідних робіт, різко посилилася тенденція до утворення стратегічних альянсів, особливо за рахунок об'єднання в альянси компаній в таких високотехнологічних галузях, як фармацевтика, телекомунікації, виробництво напівпровідників і т. п. Увагу приділено аналізу причин утворення стратегічних альянсів. Показано, що в окремих випадках конкуренти стають партнерами по стратегічних альянсах у високотехнологічних галузях. Як висновок зазначено, що в умовах жорсткої конкуренції як на міжнародних, так і на вітчизняних ринках здатність компаній функціонувати та розвиватися залежить від їхньої спроможності створювати й упроваджувати інновації. Саме вони зумовлюють безперервні економічні зміни, сприяють динамічному розвиткові та підвищенню результативності як економічної системи в цілому, так і окремих підприємств. Науково-технологічний розвиток корпорацій є головною передумовою забезпечення та підвищення їх міжнародної конкурентоспроможності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.9 + У9(4УКР)298

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського