РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000776477<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Chandra Hassan 
Totally robotic sleeve gastrectomy as a training model for residents and fellows = Повністю роботизована рукавна гастректомія як навчальна модель для аспірантів і співробітників / Chandra Hassan, Ye. Pavelko, S. Gruessner, V. Valle, A. Gangemi, F. Bianco, P. Giulianotti // Clinical Endocrinology and Endocrine Surgery. - 2020. - № 4. - С. 8-13. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

За останні 10 років значно частіше використовували роботизовану хірургію. Роботизована платформа позбавлена обмежень, пов'язаних з лапароскопічною хірургією. Технологічні нововведення роботизованої платформи допомагають поліпшити ергономіку хірурга та результати хірургічного втручання, зокрема зменшити об'єм крововтрати і тривалість перебування пацієнта в лікарні. Існують дослідження із порівняння лапароскопічної та роботизованої вертикальної рукавної гастректомії (РВРГ), які продемонстрували порівнянні результати цих двох методів. Зауважено, що РВРГ є гарною моделлю для навчання аспірантів і співробітників клініки. Проведено ретроспективний аналіз даних щодо операцій у 20 випадково відібраних пацієнтів, яким виконали РВРГ за допомогою роботизованої системи daVinciXi. В усіх операціях взяли участь 16 аспірантів та 1 малоінвазивний та робототехнічний хірург під керівництвом лікуючого хірурга. У досліджувану вибірку включили 20 пацієнтів, яким було проведено РВРГ. Середній час виконання чотирьох додаткових процедур становив (<$E154,50~symbol С~28,95>) хв (від 125 до 191 хв). Середня тривалість операції - (<$E121,10~symbol С~30,33>) хв. Середній об'єм крововтрати - (<$E5,5~symbol С~1,5>) мл. Жоден пацієнт не потребував переливання крові. Середня тривалість перебування в лікарні становила (<$E1,05~symbol С~0,39>) дня. Регресійний аналіз виявив, що індекс маси тіла, маса тіла і вік пацієнта не корелювали з тривалістю операції (p = 0,92, 0,48 та 0,30 відповідно). Не спостерігалося жодних ускладнень в інтра- та післяопераційному періодах. Висновки: відмінна візуалізація та відповідні інструменти роботизованої платформи роблять її хорошим навчальним інструментом для аспірантів і співробітників навіть у складних випадках у пацієнтів з ожирінням. У пацієнтів з індексом маси тіла >> 50 кг/м<^>2 складно виконувати лапароскопічні операції. Роботизований підхід полегшує візуалізаціюта мобілізацію шлунка без підвищеного ризику кровотечі та травми селезінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.445.22-86

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського