РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000776482<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зінич О. В. 
Показники композиції тіла та обміну сечової кислоти як маркери метаболічного фенотипу у чоловіків з нормоурикемією, хворих на цукровий діабет 2 типу / О. В. Зінич, А. А. Шупрович, Н. М. Кушнарьова, О. В. Прибила, А. В. Ковальчук, Н. М. Гуріна, В. В. Корпачев // Clinical Endocrinology and Endocrine Surgery. - 2020. - № 4. - С. 50-60. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити взаємозв'язки параметрів композиції тіла з показниками обміну сечової кислоти та ліпідного спектра у хворих на цукровий діабет (ЦД) 2 типу чоловічої статі без ожиріння у порівнянні з пацієнтами з фенотипом ожиріння. У 34 пацієнтів віком від 45 до 75 років з ЦД 2 типу з незадовільним контролем глікемії (HbA1c - 7,1 - 12,6 %), переважно з абдомінальним типом ожиріння (обвід талії/обвід стегон >> 1,0) визначили антропометричні показники, характеристики композиції тіла (частку загального та абдомінального жиру, сегментарний розподіл жирової та м'язової тканини за допомогою методу біоімпедансу), рівень HbA1c, C-пептиду, концентрацію сечової кислоти (СК) та добову екскрецію СК, ліпідний спектр сироватки крові. Пацієнтів було розподілено на дві групи залежно від ступеня ожиріння: 1-ша (n = 15) - із надлишковою масою тіла та без ожиріння (індекс маси тіла - 25,0 - 29,9 кг/м<^>2), 2-га (n = 19) - з ожирінням (індекс маси тіла <$Esymbol У~30,0> кг/м<^>2). Групи не відрізнялися за середнім віком і тривалістю захворювання. В усіх пацієнтів спостерігали нормоурикемію без статистично значущої різниці за рівнем урикемії між групами. У 42 % пацієнтів з ожирінням виявлено підвищену екскрецію СК, статистично значущо вищу, ніж у групі без ожиріння, що може свідчити про підвищену продукцію СК протягом доби та посилену елімінацію уратів, яка зумовлює нормальний рівень урикемії. Порівняння показників композиції тіла показало, що у хворих з ожирінням був значно більшим відсотковий вміст загального та вісцерального жиру у порівнянні з особами без ожиріння. Жирова тканина в обох групах рівномірно розподілялася між сегментами тіла. У хворих з ожирінням спостерігали статистично значуще збільшення м'язової маси, особливо на нижніх кінцівках, на тлі деякого зневоднення, про що свідчило зменшення відсоткового вмісту води. Висновки: обидва варіанта метаболічних фенотипів у пацієнтів з ЦД 2 типу (з/без ожиріння) за умов центрального нагромадження жиру та нормоурикемії в багатьох випадках супроводжувалися гіперекскрецією СК, що забезпечувало збереження нормального рівня урикемії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р415.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського