РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000776577<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Букетов А. В. 
Модифікована епоксидна матриця для захисту засобів транспорту: адгезійні та фізико-механічні властивості / А. В. Букетов, Т. В. Чернявська, К. М. Клевцов, В. М. Яцюк, Т. І. Івченко, І. П. Фесенко // Наук. вісн. ХДМА. - 2020. - № 1. - С. 163-174. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Показано, що полімерні композитні матеріали мають важливе значення в сучасній техніці, позаяк характеризуються високими показниками експлуатаційних параметрів, у тому числі поліпшеною адгезійною міцністю, покращеними механічними і теплофізичними властивостями, що забезпечує можливість їх використання за звичайних та підвищених температур. Як основний компонент для зв'язувача при формуванні епоксидних матеріалів вибрано епоксидний діановий олігомер марки ЕД-20. Для зшивання епоксидних композицій використано твердник поліетиленполіамін. Як модифікатор використано фталімід. Молекулярна формула модифікатора: C8H5NO2. Молярна маса фталіміду - 147,13 г/моль. Густина - 1,47 г/cм<^>3. Модифікатор розчинний у воді та полярних органічних розчинниках. Доведено, що при введенні модифікатора фталіміду у кількості q = 2,0 мас.ч. на 100 мас.ч. епоксидного олігомера ЕД-20 формується матеріал з наступними властивостями: адгезійна міцність при відриві - <$E sigma sub а~=~47,7> МПа, залишкові напруження - <$E sigma sub з~=~1,1> МПа. Це забезпечує підвищення, порівняно з вихідною епоксидною матрицею, показників адгезійної міцності при відриві у 1,9 разів, а залишкові напруження водночас зменшуються у 1,3 рази. Отриманий композит доцільно використовувати у вигляді матриці при формуванні адгезійного шару для захисних покриттів. Експериментально доведено, що для формування матеріалів з поліпшеними когезійними властивостями необхідно використовувати композицію наступного складу: епоксидний олігомер марки ЕД-20 (q = 100 мас.ч.), твердник поліетиленполіамін ПЕПА (q = 10 мас.ч.), модифікатор фталімід (q = 0,25 мас.ч.). Формування такого матеріалу забезпечує порівняно з вихідною епоксидною матрицею підвищення наступних показників фізико-механічних властивостей композитів: руйнівних напружень при згинанні - від <$E sigma sub roman зг~=~48,0> МПа до <$E sigma sub roman зг~=~62,1> МПа; ударної в'язкості - від W = 7,4 кДж/м<^>2 до W = 14,7 кДж/м<^>2. Зазначено, що модуль пружності такого матеріалу зменшується порівняно з вихідною епоксидною матрицею від E = 2,8 ГПа до E = 2,2 ГПа. Отриманий композит доцільно використовувати у вигляді матриці при формуванні поверхневого шару для захисних покриттів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.96 + Л749.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73742 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського