РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000776641<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Буков Р. Д. 
Розроблення та навчання нейронної мережі для розпізнавання символів / Р. Д. Буков, І. С. Щербина, О. В. Негоденко, Є. С. Тихонов // Зв'язок. - 2020. - № 6. - С. 33-38. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто питання застосування нейронних мереж для розпізновання символів, а також проблему розроблення методів і алгоритмів синтезу нейронних мереж. Для вирішення задач оптимізації системи розпізнавання символів зазвичай застосовуються високоінтелектуальні системи на основі штучних нейронних мереж. Однак штучні нейронні мережі не завжди можуть слугувати як інструмент для розв'язання задач будь-якого типу. Вони є непридатними для виконання таких задач, як нарахування зарплатні, проте вони мають перевагу під час реалізації задач розпізнавання символів, з якими погано або взагалі не справляються звичайні персональні комп'ютери. Досліджено, що штучні нейронні мережі можуть використовуватися для прогнозного моделювання, адаптивного керування і додатків із навчанням їх за допомогою набору даних. Самонавчання на основі досвіду може відбуватися в мережах, які мають змогу робити висновки зі складного і, здавалося б, незв'язаного набору інформації. Показано застосування нейромереж для розв'язання практичних задач у галузі розпізнавання символів та їх класифікації. Встановлено, що образи можуть позначати різні за своєю природою об'єкти: символи тексту, зображення, зразки звуків. Під час навчання мережі запропоновано різні зразки образів із зазначенням класу, до якого вони належать. Після закінчення навчання мережі можна показувати невідомі їй раніше образи й одержувати від неї відповідь щодо належності до визначеного класу. Топологія такої мережі характеризується тим, що кількість нейронів у вихідному шарі зазвичай дорівнює кількості обумовлених класів. При цьому визначається відповідність між виходом нейроної мережі і класом, що він представляє. Запропоновано метод для навчання нейронної мережі, за яким особа, що керує мережею, бере особисту участь у навчанні мережі, вона сама задає еталонні зображення всіх символів, а також перекручені зображення еталонів (зашумлені копії).


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14808 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського