РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000776671<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Васильєва Н. 
Поліморфізм штамів Acidithiobacillus ferrooxidans, ізольованих із відходів вугільної та енергетичної промисловості України / Н. Васильєва, Т. Бродяженко, Т. Васильєва, Н. Лиманська, І. Марінова, І. Блайда // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол. - 2020. - Вип. 82. - С. 80-88. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Наведено результати досліджень зі встановлення варіабельності штамів Acidithiobacillus ferrooxidans, які були вперше ізольовані з техногенних відходів підприємств вугільної та енергетичної промисловості України. Ці штами, згідно з результатами попередніх досліджень, повністю відповідають біологічним властивостям бактерій A. ferrooxidans, що наведені у визначнику Bergey's Manual of Determinative Bacteriology та інших оригінальних роботах [8, 10, 12, 18], також досліджені штами, незалежно від місця існування, мали стійкість до температури і pH, мали змішаний тип харчування, джерела енергії, які використовували штами. Приналежність ізольованих із різних за походженням відвалів ацидофільних хемолітотрофних штамів до A. ferrooxidans було досліджено з використанням методу ПЛР. Генетичний поліморфізм штамів було вивчено методом RAPD-ПЛР з використанням універсального праймеру M13. Показано, що ізольовані в ході дослідження з різних техногенних субстратів штами A. ferrooxidans характеризуються генетичною різноманітністю. Порівняння отриманих RAPD-профілів показало варіабельність штамів, яка збігається з їх основними фенотипічними властивостями. Найбільш неоднорідни профілі були характерні для A. ferrooxidans DTV 1, A. ferrooxidans Lad 5 і A. ferrooxidans Lad 27. Отримані профілі RAPD послужили основою для генерації дендрограми, яку побудовано з використанням методу Neighbor-Joining і розрахунку матриці подібності, заснованої на коефіцієнті подібності Нея та Лі. На підставі отриманої дендрограми показано формування двох кластерів, які об'єднують подібні між собою штами. Отримані показники вірогідності формування вузлів побудованої дендрограми коливаються від 65,0 до 76,0 %, що підтверджує високий ступінь подібності між штамами, згрупованими по кластерах. Показано, що до першого з кластерів входять штами, ізольовані з вугілля та відходів його збагачення, а до другого кластеру - штами, ізольовані з відходів спалювання вугілля. Отримані дані підтверджують, що генетична варіабельність штамів залежить від первинного місця виділення штамів, а коефіцієнти подібності між ними (коефіцієнти подібності Нея та Лі) варіюють від 0,182 до 0,80.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*446.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського