РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000776715<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Писаренко П. В. 
Медико-біологічна та токсикологічна оцінка використання біопрепаратів у землеробстві / П. В. Писаренко, М. С. Самойлік, О. Ю. Диченко, М. С. Середа, А. А. Погосян // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2021. - № 1. - С. 187-195. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

На сьогодні проблема утилізації великої кількості мінералізованої пластової води є досить важливою як для України загалом, так і для Полтавської області зокрема, адже потрапляння великої кількості пластової води на землю призводить до значного засолення грунту, погіршення його структури та знищення рослинності. Постає гостра потреба в дослідженні токсикологічних властивостей мінералізованої пластової води, яка дасть змогу визначити її клас небезпеки та розробити заходи щодо безпечного застосування цього препарату для екологізації землеробства. Вперше проведено оцінку екотоксикологічних властивостей мінералізованої пластової води як екологічно безпечного замінника агрохімікатів. Проведені дослідження свідчать, що мінералізована пластова вода (МПВ) відноситься до малотоксичних сполук. ЛД50 при пероральному надходженні в організм білих щурів самок становить понад 21 000 мг/кг, мишей самок - 31 000 мг/кг, мишей самців - понад 20 000 мг/кг; при нанесенні її на шкіру щурів понад 8000 мг/кг. Величина ЛД50 при інгаляційному шляху надходження для щурів самок становить понад 5000 мг/кг. Обгрунтовано, що відповідно до системи стандартів ГОСТ 12.1.007-76 при пероральному шляху надходження та при проникненні через шкіру МПВ відноситься до IV класу небезпеки, а при інгаляційному - до III класу. Визначено, що МПВ не вчиняє подразнюючої дії на шкіру та слизові оболонки очей. Сенсибілізуючої дії на організм морських свинок не виявлено. Дослідження показали, що кумулятивні властивості МПВ слабо виражені. Коефіцієнт кумуляції понад 5. У дозі 4260 мг/кг МПВ вчиняє кардіотоксичну дію, подразнює процес еротропоезу, підвищує фільтраційну та видільну функції нирок. Недіюча доза для щурів у субхронічному експерименті 2130 мг/кг. Одержані результати екотоксикологічного дослідження МПВ дають можливість стверджувати, що її використання є досить безпечним у системі землеробства, зокрема як екологічно безпечного органо-мінерального добрива, гербіциду та фунгіциду.


Індекс рубрикатора НБУВ: П146.85

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського