РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000776718<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Борщ О. О. 
Екстер'єрні особливості первісток українських чорно- та червоно-рябої молочних порід і їхніх помісей зі швіцькою та монбельярдською породами / О. О. Борщ, О. В. Борщ // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2021. - № 1. - С. 210-216. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати розвиток окремих статей кросбредних первісток порівняно з чистопородними аналогами та з'ясувати їх індекс виробничої спеціалізації. Дослідження проведено на первістках української чорно-рябої молочної породи (n = 25) та помісях першого покоління отриманих у результаті схрещування зі швіцькою породою (n = 25) та на телицях української червоно-рябої молочної породи (n = 20) та помісях першого покоління отриманих у результаті схрещування української червоно-рябої молочної з монбельярдською породою (n = 20). Сформовано по дві групи чистопородних та помісних корів-аналогів. Помісні первістки чорно-рябої зі швіцькою породою мали нижчі показники промірів тіла, ніж чистопородні чорно-рябі аналоги, а помісі червоно-рябої і монбельярдської порід, навпаки, переважали чистопородних червоно-рябих аналогів. При цьому жива маса в період роздою в чистопородних чорно-рябих первісток була вищою на 18,35 кг порівняно з помісями зі швіцькою породою, а у помісей червоно-рябої з монбельярдською породою на - 21,22 кг (<$E Р~symbol У~0,95>) порівняно з чистопородними аналогами. Помісні первістки чорно-рябої та швіцької і червоно-рябої та монбельярдської порід переважали чистопородних аналогів за такими індексами: довгоногості, широкогрудості, костистості, розтягнутості, шилозадості і тазогрудним. Зворотну ситуацію спостерігали за показниками індексів: статі, масивності та збитості. За показником індексу спеціалізації помісні первістки обох господарств відносились до молочного типу. Встановлено, що за питомо-масовим коефіцієнтом тварини всіх піддослідних груп мали результат від 3,73 (у помісей червоно-рябої і монбельярдської порід) до 4,78 (у помісей чорно-рябої і швіцької порід), що відповідає щільному екстер'єрно-конституційному типу. За показником індексу спеціалізації групи первісток обох господарств відносились до молочного типу із середнім балом на рівні 0,31 - 0,32.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-269.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського