РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000776730<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бердник В. П. 
Клінічний стан та показники крові корів, хворих на прихований мастит, до та після застосування розчину Полтавського бішофіту / В. П. Бердник, А. І. Ракітіна, М. Ф. Завалій // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2021. - № 1. - С. 262-268. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

При обстеженні на мастит із застосуванням даних анамнезу, клінічних методів і досліджень проб молока в тестах з мастидином і відстоювання 261 корови ферми у 57 (21,84 %) виявили ураження запалення молочних залоз. У 5-ти (1,92 %) корів були клінічно виражені форми маститу, а у 52 (19,92 %) - прихована форма. В досліді на 24-х коровах, хворих на прихований мастит, та 6 клінічно здорових (контроль) випробувано розчин Полтавського бішофіту (РПБ) шляхом застосування внутрішньо і шляхом втирання у шкіру ураженої запаленням частини вим'я та гель проти прихованого маститу, виготовлений у Товаристві з обмеженою відповідальністю "Лабораторія натуральних технологій (м. Полтава)". В період застосування препаратів у двох циклах, в кожному з яких по 7 разів із 22 - 24-годинним інтервалом, та із 7 добовим інтервалом між ними корови були клінічно здоровими. По три корови у групах, яким застосовували препарати, не мали ознак прихованого маститу на сьому добу досліду в першому циклі, а решта - лише на шосту-сьому добу - у другому. У корів, яким застосували РПБ в першому циклі порівняно з контролем спостерігали вірогідне підвищення у крові кількості еритроцитів (p << 0,05 - 0,001) і гемоглобіну (p << 0,05 - 0,01), а в сироватці крові - іонів магнію (p << 0,05). До застосування препаратів і після застосування їх у першому циклі у крові корів виявили вирогідно підвищену кількість лейкоцитів, яка перебувала в межах норми лише у другому циклі. У всіх тварин досліду, включаючи і контролі, було порушеним співвідношення "кальцій:фосфор" через нестачу кальцію і надлишок фосфору. Можливо, що через це частині корів довелося застосовувати РПБ у другому циклі. Найбільш зручним у використанні був препарат із РПБ у формі гелю. Застосування РПБ і препаратів, виготовлених на його основі при прихованому маститі корів має перспективу, але потребує подальшого випробування в господарствах із різними умовами годівлі, догляду і технологіями виробництва молока.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського