РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000776759<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нечаєва Т. П. 
Моделювання гнучких режимів експлуатації атомних енергоблоків у математичній моделі диспетчеризації добового графіка електричного навантаження енергосистеми України / Т. П. Нечаєва // Проблеми заг. енергетики. - 2021. - № 1. - С. 29-37. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Використання значних обсягів потужностей існуючих АЕС в базовому режимі навантаження при значному зростанні генерації на відновлюваних джерелах енергії у математичній моделі оптимальної диспетчеризації генеруючих потужностей енергосистеми України призводить до значного профіциту електроенергії при піковому виробництві електроенергії на СЕС, що обумовлює застосування додаткових джерел гнучкості енергосистеми таких, як батарейні акумуляційні системи. Проекти нових удосконалених енергоблоків АЕС передбачають їх використання у гнучких режимах навантаження з максимальним розвантаженням до 50 % від номінальної потужності. Перспективні енергоблоки АЕС з малими модульними реакторами запроектовано на ще більшу маневреність роботи з можливим розвантаженням до 20 % від номінальної потужності. Наведено підходи до моделювання використання енергоблоків АЕС у змінних режимах навантаження в математичній моделі оптимальної диспетчеризації добового графіка навантаження ОЕС України. Перший підхід полягає у моделюванні функціонування енергоблоків АЕС аналогічно до моделювання участі маневрених енергоблоків ТЕС при покритті добового графіка електричного навантаження енергосистеми, зокрема, зміни потужності генерації в діапазоні від мінімальногодо номінального рівнів навантаження, швидкості зміни навантаження. Другий підхід полягає у визначенні для кожного атомного енергоблоку варіантів режимів їх погодинного навантаження протягом доби, вибір одного з яких здійснюється в результаті оптимізації. Результати моделювання показали, що вибір оптимальних гнучких режимів навантаження нових атомних енергоблоків дозволяє практично повністю забезпечити баланс навантаження енергосистеми наявними потужностями, в тому числі маневреними енергоблоками ТЕС, та використанням гідроагрегатів ГАЕС для перенесення надлишкової генерації СЕС у пікові години споживання, що дозволяє уникнути використання батарейних акумуляційних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-023

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського