РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000776808<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Mironyuk I. F. 
Structure, morphology and conductive properties of Sn-doped TiO2 = Структура, морфологія та електропровідні властивості Sn-легованого TiO2 / I. F. Mironyuk, T. R. Tatarchuk, V. O. Kotsyubynsky, V. I. Mandzyuk, Kh. O. Savka, I. M. Mykytyn // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2020. - 12, № 6. - С. 06024-1-06024-7. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Досліджено вплив легування Sn на структуру та морфологію Sn-легованих зразків TiO2. Легований діоксид титану одержувався за допомогою золь-гель методу з використанням аквакомплексу <$Eroman {[Ti(OH sub 2 ) sub 6 ] sup 3+ ~cdot~3Cl sup - }> як прекурсору титану і SnCl4 як модифікатора. Структура і морфологія зразків досліджувалися за допомогою методів X-променевої дифрактометрії, ТЕМ аналізу, низькотемпературної порометрії, ІЧ та енергодисперсійної спектроскопії. Провідність Sn-легованих зразків TiO2 вивчалася з використанням методу імпедансної спектроскопії. Встановлено, що Sn-леговані зразки діоксиду титану містять кристалічні фази анатазу і рутилу. Співвідношення анатаз/рутил залежить від вмісту Sn: збільшення вмісту Sn(IV) від 3 до 12 % (ваг.) зумовлює збільшення вмісту рутилу від 33,8 до 97,1 % (ваг.). Ріст вмісту Sn також призводить до зменшення параметра кристалічної гратки а та збільшення параметра с. За ТЕМ-методом виявлено наявність стрижневидних і голковидних частинок рутилу в Sn-легованих зразках TiO2. Величина питомої поверхні для зразка 6Sn/TiO2 становить 290 м<^>2/г. Усі зразки Sn-легованого діоксиду титану є мезопористими. Механізми структуроутворюючих процесів пояснюються присутністю в реакційному середовищі молекул <$Eroman {Sn(OH) sub 4 ~cdot~2H sub 2 O}>, які діють як центри нуклеації, росту та кристалізації для наночастинок рутилу. Збільшення вмісту Sn зумовлює також зменшення питомого опору досліджуваних матеріалів у порівнянні із нелегованим зразком діоксиду титану.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського