РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000776964<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Семенчук М. Р. 
Практичне використання ArcGIS для забезпечення національної безпеки / М. Р. Семенчук // Зв'язок. - 2021. - № 1. - С. 35-38. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

На сучасному етапі розвитку технології геоінформаційної системи (ГІС) відкривається багато різних сфер її застосування, зокрема для потреб забезпечення національної безпеки. Геопросторові дані створюють нові можливості у вирішенні питань щодо виявлення і швидкого реагування на загрози та небезпеки, а також у прийнятті ефективних управлінських рішень на етапі вироблення превентивних безпекових заходів. Платформа ArcGIS, яку розроблено для роботи з геопросторовими даними, допомагає у секторі цивільної безпеки прогресивних країн, що прагнуть до сталого розвитку, громадського порядку та попередження надзвичайних ситуацій. Розглянуто переваги використання програмного продукту ArcGIS та практику застосування технології ГІС для потреб забезпечення громадського порядку, виявлення потенційних злочинів та впровадження заходів безпеки під час масових заходів. Окрім того, ArcGIS слугує для доступу до даних із наявних систем та інтеграції їх у загальний географічний контекст - веб-карту, яка забезпечує взаємодію даних та краще розуміння як саме вжити заходів щодо безпеки та наочно побачити розташування великої кількості об'єктів на карті. Аналіз практики застосування ГІС показав, що вимоги для досягнення громадського захисту завдяки використанню геопросторових даних включають у себе визначення небезпек, загроз та вразливостей, міжвідомчу співпрацю через спільну ситуаційну обізнаність, скоординованість дій завдяки новітнім технологіям та інформуванню громадськості. Отже, використання програмного продукту ArcGIS спрощує діяльність забезпечення національної безпеки та громадського порядку з будь-якого пристрою, у будь-який час і в будь-якому місці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д88 + Ц99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14808 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського