РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000777002<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Prytulska N. 
E-learning during the COVID-19 pandemic: a practical aspect = E-learning в умовах пандемії: практичний аспект / N. Prytulska, T. Bozhko, S. Kaminskyi // Вісн. Київ. нац. торг.-екон. ун-ту. - 2021. - № 4. - С. 110-117. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

В усьому світі в умовах пандемії COVID-19 e-learning набуває дедалі більшого поширення. Відповіді, як дового освіта буде функціонувати в актуальному форматі, немає. Дотого ж майбутні покоління студентів сприймають світ під іншим кутом, оскільки їх життя складається і зі стандартної, із віртуальної реальності. Тому актуальним є питання практичного аспекту організації освітнього процесу із застосуванням e-learning. Аналіз останніх досліджень і публікацій показав, що тема e-learning в умовах пандемії COVID-19 є назрілою як серед вітчизняних науковців, так і дослідників з іноземних вишів. Мета статті - розглянути практичні аспекти застосування e-learning в умовах пандемії COVID-19 на прикладі організації освітнього процесу в Київському національному торговельно-економічному університеті. У процесі дослідження використано методи аналізу та синтезу методологічних аспектів електронного навчання, порівняння, узагальнення та систематизації досліджуваного матеріалу. Популярність e-learning серед сучасної молоді пояснюється гнучкістю та лоступністю цієї технології, яка в свою чергу висуває додаткові вимоги, особливо щодо наповнення контенту дисціплін та вибору інструментів їх впровадження. Розглянуто питання актуальності та доцільності переходу закладів вищої освіти на e-learning в умовах пандемії COVID-19, окреслено особливості та проблеми, що виникають при електронному навчанні, а також варіанти їх вирішення на прикладі досвіду викладачів та фахівців відділу супроводу дистанційного навчання КНТЕУ. Запропоновано виключити пасивне подання матеріалу, використовувати різноманітні активні методи роботи зі студентами, адаптований до дистанційного сприйняття контент, мултимедіатехнології, спеціальні відеоефекти, елементи анімації тощо, в тому числі в інтегрованій формі. Також стануть у нагоді методи, рекомендовані і для аудиторної роботи. Висновки: формат e-learning у сучасних умовах пандемії допоманає вишам продовжувати навчання та знаходити новий матеріал, але в той же час стало зрозумілим, що жодні технології не в змозі замінити живого спілкування учасників освітнього процесу. Такий формат відрізняється від традиційного аудиторного навчання, вимагає опанування сучасних комп'ютерних технологій й свідомого ставлення до вибору форми та значних зусиль щодо наповнення навчального контенту з боку викладача і вискої самоорганізації з боку студентів, психологічної адаптації. Проте в будь-якому випадку, онлайн-форми за подібними форматами навчання стали глобальною реальністю, тому слід виявляти та аналізувати всі їх недоліки з метою запобігання у майбутньому, знаходити нові підходи до їх використання для мотивування до навчання та розвитку особистості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484 + Р194.31 соvid-19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16143 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського