РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000777088<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тидір Н. І. 
Модель управління формуванням і розвитком соціальної економіки України / Н. І. Тидір // Актуал. проблеми економіки. - 2020. - № 1. - С. 95-101. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто актуальні питання, спрямовані на впровадження таких змін, які комплексно вирішували б соціальні проблеми та диспропорції та сприяли б суспільному добробуту. Соціальну спрямованість економіки нашої держави визнано пріоритетним напрямом, життя сучасного українського суспільства - це основна мета розвитку держави та соціальної економіки. Доведено, що особливість соціальної економіки полягає в органічному економічної складової з соціальною, причому в їх нерозривних взаємообумовленості та взаємозалежності. Тому, соціальна економіка - це економіка, орієнтована на розвиток особистості та досягнення соціального прогресу. Встановлено, що стабілізація економічного, політичного та соціального життя сучасного українського суспільства - це основна мета розвитку держави та соціальної економіки. Визначено, що головною метою соціальної економіки виступає необхідність забезпечення вільного розвитку людини, гідного рівня та якості життя кожного громадянина та населення країни в цілому. Засобом же досягнення такої мети є економіка, яка динамічно розвивається. Як відомо, до функцій соціального забезпечення належить встановлення рівня мінімальної заробітної плати як соціальної гарантії, спрямованої на підвищення рівня доходу населення та покращання умов життя. Питання оплати праці та її організаційного забезпечення є одним із ключових у системі соціальних, трудових та економічних взаємовідносин. Питання оплати праці, встановлення мінімального її рівня та інші є складовою державної політики. Це вимагає відповідного регулювання, яке повинно здійснюватися на державному рівні. Одним із важелів державного регулювання та впливу держави на питання оплати праці є надання соціальних гарантій шляхом встановлення мінімальної заробітної плати, норми оплати праці тощо. Запропоновано модель управління формуванням і розвитком соціальної економіки України, що вимагає активної участі держави в управлінні процесами функціонування соціальної інфраструктури та ключових сфер життєдіяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського