РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000777134<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іванчов П. В. 
Проблеми реформування системи охорони здоров'я в Україні: інституційний аспект / П. В. Іванчов // Актуал. проблеми економіки. - 2020. - № 6. - С. 133-145. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Охарактеризовано основні інституційні зміни, що виникли у процесі реформування системи охорони здоров'я (СОЗ) України, зокрема щодо впровадження державного гарантованого пакета медичної допомоги; формування єдиного замовника медичних послуг; перехід від утримання мережі медичних закладів до стратегічної закупівлі медичних послуг на договірних засадах; автономізації постачальників медичної допомоги; запровадження електронної СОЗ; регулювання цін на лікарські засоби та розширення дії механізму реімбурсації. Окреслено результати реформування медичної системи в Україні, що були реалізовані впродовж 2017 - 2020 рр. Проаналізовано проблеми та неузгоджені моменти реалізації завдань реформування СОЗ, основні з яких стосуються: автономізації закладів охорони здоров'я, зміни форми їх власності та схем фінансування; методологічних основ визначення вартості послуг, що гарантуються державою; гарантій надання якості медичних послуг та достойної оплати праці медичних працівників; розвитку мережі госпітальних округів; впровадження та ведення електронної СОЗ; навчання та перепідготовки кадрів; інноваційно-технологічного розвитку медичної галузі; інфраструктурного забезпечення; формування альтернативних джерел фінансування медичної системи та ін. Встановлено, що головними причинами проблем є неузгодженість нормативно-правової, фінансової та адміністративної системи нашої країн; низький рівень залучення фахового середовища, наукової та медичної еліти, іноземних консультантів; низька поінформованість пацієнтів і часто лікарів про нові правила функціонування медичної системи, що породжує спротив змінам; низька якість підготовки та перепідготовки медичних працівників; неврахування принципів обов'язкового медичного страхування, ролі державно-приватного партнерства, появи нових організаційно-правових форм, що виникають у процесі становлення ринку медичних послуг тощо. Запропоновано напрями державного управління трансформацією медичної системи, спрямовані на усунення існуючих перешкод.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)495.0-183

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського