РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000777207<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kozyr V. S. 
Innovative technology of obtaining organic marble beef = Інноваційна технологія одержання органічної мармурової яловичини / V. S. Kozyr // Біологія тварин. - 2021. - 23, № 2. - С. 8-11. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Мета роботи - розробити інноваційну технологію одержання високоякісної органічної мармурової яловичини. У дослідному господарстві "Поливанівка" Інституту зернових культур НААН організували вирощування бугайців сірої української породи великої рогатої худоби до 30-місячного віку з використанням традиційних кормів степової зони України. При цьому використовували зоотехнічні, статистичні, біометричні методи досліджень. Роботу виконано згідно з програмою наукових досліджень Національної академії аграрних наук України N 37 "Система роботи в популяціях і збереження біологічного різноманіття генетичних ресурсів сільськогосподарських тварин" ("Збереження генофонду порід"). Доведено доцільність органічного виробництва високоякісної мармурової яловичини, одержаної в умовах степової зони України від сірої української худоби, яка має такі господарсько корисні ознаки, як тривалість виробничого використання (10 і більше отелень), довгорослість (понад 5 років), високі енергію росту (стабільні середньодобові прирости живої маси понад 1 кг) і конверсію раціону в продукцію (витрати кормів - 70 - 80 МДж на 1 кг приросту), корелюючи з віком тварин, забійні показники (понад 60 %, коефіцієнт м'ясності понад 4 кг на 1 кг кісток, важкі шкіри - понад 30 кг, які належать до категорії "бичина"). Доведено необхідність визначення вгодованості великої рогатої худоби не за підшкірним жиром (поливом), який не має харчової цінності, а за мармуровістю яловичини як ознаки якості, яка враховує наявність внутрішньо- та міжм'язового жиру, до складу якого входять ненасичені жирні кислоти, вітаміни A і D, а також кількість білка і вологи, та смакові і кулінарні особливості м'якоті туші - ніжність, соковитість та аромат. Це відповідає вимогам споживача. Пропозиції, сформульовані на підставі одержаних результатів досліджень, за технологічними змінами вирощування тварин сприяють розвитку м'ясного скотарства та мають велике народногосподарське значення щодо зміцнення здоров'я населення та продовольчої безпеки України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського