РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000777212<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сачко С. Р. 
Вплив шишок хмелю і вітаміну E на кетогенез та антиоксидантний статус корів / С. Р. Сачко, І. В. Вудмаска, І. В. Невоструєва, Р. Г. Сачко, А. П. Петрук // Біологія тварин. - 2021. - 23, № 2. - С. 37-40. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - корекція ферментаційних процесів у рубці корів у перед- і післяотельний періоди для запобігання порушенням обміну речовин і профілактики кетозу. Для досліду сформовано 2 групи корів української молочної чорно-рябої породи з продуктивністю 6 - 7 тис. кг молока за попередню лактацію, по 10 тварин у групі. Тривалість досліду: останні 3 тиж сухостою - перші 3 тиж лактації. Тварини отримували збалансований за поживними та біологічно активними речовинами раціон, до складу якого входили: сінаж, кукурудзяний силос, дерть ячмінна, дерть пшенична, дерть кукурудзяна, шрот соєвий, сіль, мінерально-вітамінний премікс. Перша група - контрольна. До раціону корів другої групи додавали 300 мг <$Ealpha>-токоферолу ацетату (0,6 г Ровімікс Е-50) і 1 г/кг сухих шишок хмелю на кг сухої речовини раціону. У крові корів до отелення досліджувана кормова добавка знижувала концентрацію продуктів пероксидного окиснення (p << 0,05), не впливаючи на інші показники. Після отелення виявлено суттєві зміни. У крові корів дослідної групи виявлено зниження концентрації гідроперикисів ліпідів (p << 0,05), ТБКАП (p << 0,05), бета-гідроксибутирату (p << 0,05). Отже, введення до раціону корів протягом транзитного періоду 300 мг <$E alpha>-токоферолу ацетату та 1 г/кг сухих шишок хмелю на кг сухої речовини раціону пригнічує процеси пероксидного окиснення та знижує концентрацію кетонових тіл у крові. Вказана кормова добавка може бути використана для профілактики кетозу та стеатозу корів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського