РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000777387<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іванова-Гололобова Д. О. 
Український театр ляльок 1920-х років: організаційні та художні засади : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 17.00.02 / Д. О. Іванова-Гололобова; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського. - Київ, 2020. - 20 c. - укp.

Уперше виявлено та узагальнено багатовекторні процеси розвитку професіонального театру ляльок України 1920-х років у контексті творчих пошуків вітчизняних діячів сценічного мистецтва. Протягом 1920-х років у вітчизняному театрі ляльок відбувся перехід від стихійного влаштування лялькових видовищ до налагодженого виробничого процесу офіційних організованих колективів. Цей процес проходив під знаком рецепцій творчого досвіду українського народного лялькового мистецтва попередніх століть, зокрема вертепу та народної комедії про Петрушку. Проаналізовано жанрово-стильовий простір українського театру ляльок 1920-х років - шляхи створення зразків нових п’єс з урахуванням специфіки цього різновиду театру та приклади їх сценічного втілення. Значні зміни в організаційних та художніх засадах театру ляльок сприяли зміцненню його потужного потенціалу, урізноманітненню арсеналу виражальних засобів та збагаченню художньо-образної мови лялькових вистав. Сформовані та відпрацьовані протягом 1920-х років організаційні та художні засади донині актуальні для театру ляльок України та багато в чому визначають його функціонування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ338.73(4УКР)61

Шифр НБУВ: РА447017 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського