РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000777544<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Левченко Н. М. 
Біблійна герменевтика в давній українській літературі : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.01 / Н. М. Левченко; Національна академія наук України, Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка. - Київ, 2018. - 40 c. - укp.

Вперше у вітчизняній медієвістиці здійснена спроба комплексного вивчення місця й ролі біблійної герменевтики у творах давньої української літератури Х – ХVІІІ століть. Проаналізовано біблійну герменевтику як об’єкт історико-літературних студій, простежено шлях становлення і розвитку біблійної герменевтики як науки, встановлено рівень вивчення біблійної герменевтики в українському літературознавстві, простежено шляхи запозичення та етапи розвитку біблійної герменевтики в українській перекладній та оригінальній літературі старокиївської доби. Біблійну герменевтику в полемічній та бароковій літературі представлено як синтез східної та західної герменевтичних шкіл з урахуванням засад античної та юдейської риторики, проаналізовано рецепцію західної чотирисенсової біблійної герменевтики українською полемічною літературою на прикладі творчості представників контроверсійних конфесій Мелетія Смотрицького та Іова Заліза з боку православ’я та Петра Скарги та Іпатія Потій з боку католицтва. Проаналізовано ієрофанію біблійного образу каменю в українській бароковій літературі за принципом герменевтичного кола, вивчено способи застосування чотирисенсової методи біблійної герменевтики у творах Стефана Яворського, Дмитра Туптала, Івана Максимовича, Василя Суразького та рівня впливу на неї ісихазму. Розглянуто твори Феофана Прокоповича як приклад буквальної екзегези і його ухилення від традиційної в українській бароковій літературі чотирисенсової біблійної герменевтики під впливом протестантизму. Як альтернатива буквалізму Феофана Прокоповича в дослідженні вивчається алегорична екзегеза Григорія Сковороди.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)3-34 + Ш5(4УКР)4-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського