РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000777645<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Корж А. В. 
Порівняльна характеристика біохімічних показників плазми крові донорів заготовленої різними методами : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.31 / А. В. Корж; Національна академія медичних наук України, Інститут гематології та трансфузіології. - Київ, 2020. - 23, [1] c. - укp.

Обстежено 191 донор крові (97 чоловіків і 94 жінки: 156 активних донорів (81 чоловік і 75 жінок), які здавали плазму регулярно, не менше трьох разів на рік і 35 первинних донорів резерву (19 чоловіків і 16 жінок), які здавали плазму уперше. Вивчено і висвітлено динаміку показників вторинних метаболічних порушень у соціальній групі активних донорів з урахуванням виду процедури заготівлі плазми та інтервалів між донаціями за біологічною ознакою (донори плазми). На основі отриманих даних встановлено діагностичну значущість та обґрунтовано важливість визначення у донорів плазми молекул середньої маси, вільних фракцій гістаміну, серотоніну, гепарину в плазмі крові з метою виявлення у донорів плазми вторинних метаболічних порушень, урахування цих параметрів при допуску до подальших донацій, формування групи ризику щодо стану здоров’я, у випадку перевищення граничних значень. Обґрунтовано, що найбільш оптимальним методом заготівлі донорської плазми є застосування автоматичного плазмаферезу, а найбільш оптимальний інтервал між послідовними процедурами, що не призводить до вторинних метаболічних порушень у донорів плазми і відповідно забезпечує належну якість заготовленого компонента крові та безпеку для реципієнта, запобігаючи виникненню фебрильних реакцій неімунної природи, становить 14 днів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.522.3 + Е70*732.2*72

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА447370 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського