РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000777748<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Новожилов Д. О. 
Пошук Ca2+-залежних протеїнкіназ, зв'язаних з мікротрубочками рослин, та з'ясування їх ролі у фосфорилюванні тубуліну : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.11 / Д. О. Новожилов; Національна академія наук України, Інститут харчової біотехнології та геноміки. - Київ, 2021. - 21 c. - укp.

Увагу приділено з'ясуванню можливості фосфорилювання тубуліну рослин за участю різних типів кальцій-залежних (СРК) протеїнкіназ, визначенню потенційних сайтів такої модифікації, а також оцінці доцільності використання відомих інгібіторів Ca2+-кальмодулін-залежних протеїнкіназ типу 2 (СаМК2) для пригнічення активності рослинних кальцій-залежних протеїнкіназ (CDPK). Проведено пошук CDPK і Ca2+-кальмодулін-залежних (CRK) протеїнкіназ рослин, здатних безпосередньо фосфорилювати тубулін, регулюючи таким чином його структурно-функціональні властивості. Шляхом NJ кластеризації послідовностей каталітичних доменів визначено найближчі гомологи серед CDPK і CRK-протеїнкіназ з A. thaliana та СаМК2 тварин, участь яких у регуляції структури та функцій цитоскелету експериментально доведено. Найближчими гомологами для протеїнкіназ СаМК2 визначено СРК7, СРК14, СРК32 та СРК21; рибосомальних S6 кіназ (RSK) - СРК17, СРК34, CRK2; кіназ, асоційованих з апоптозом (DAPK) - СРК20, СРК27; чекпоінт-кінази 2 (СНК2) - СРК16, СРК18, СРК28, CRK4 та CRK6. Проведено кластеризацію профілів експериментально підтверджених сайтів фосфорилювання, характерних для CDPK і CRK протеїнкіназ ссавців. У ході профільного аналізу визначено клади різного порядку, що поєднують схожі сайти фосфорилювання білків та асоційовані з ними протеїнкінази ссавців. На основі створених профілів сайтів фосфорилювання знайдено консенсусні послідовності у складі різних ізотипів тубулінів A. thaliana та визначено протеїнкінази, здатні фосфорилювати рослинні тубуліни - кальцій-/кальмодулін-залежну протеїнкіназу типу 1А (СаМК1А), кальцій-/кальмодулін-залежну протеїнкіназу типу 2А (СаМК2А), кальцій-/кальмодулін-залежну протеїнкіназу кіназу 2 (СаМКК2) з Н. sapiens та СаМК2А з R. norvegicus. Визначено їх найближчі гомологи серез протеїнкіназ A. thaliana: СРК20, СРК21 та кіназа взаємодії з гемінівірусним Rep 2 (GRIK2). Таким чином, протеїнкінази СРК20 та СРК21 визначено як рослинні СРК протеїнкінази, що найбільш імовірно здатні фосфорилювати мікротрубочки. Доведено наявність у складі молекул різних субодиниць тубуліну A. thaliana сайтів, що відповідають патернам фосфорилювання СаМК2. Побудовано просторові моделі α- / β-тубулінового димеру та малого γ-тубулінового кільця (γTuSC), за допомогою яких перевірено просторову доступність визначених залишків. Як потенційні сайти фосфорилювання визначено Ser32, Ser259, Ser321 і Ser376 для γ-тубуліну та Thr312 для β-тубуліну. Запропоновано можливу участь визначених сайтів фосфорилювання у формуванні комплексу γTuRC та α- / β-тубулінового димеру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*551.322.7 + Е0*551.7*715.74

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450231 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського