РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000777800<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Марченко О. 
Гендерна проблематика у фізичному вихованні. Історико-філософський аналіз / О. Марченко, Л. Цикало, М. Бричук, Н. Сімоненко // Слобожан. наук.-спорт. вісн. - 2020. - № 6. - С. 22-31. - Бібліогр.: 52 назв. - укp.

Мета роботи - проведення історико-філософського аналізу гендерної проблематики у фізичному вихованні та з'ясування сутнісно-змістовної характеристики категорії "гендер" у сфері фізичної культури і спорту (ФКС). Для вирішення поставлених завдань, з метою узагальнення досвіду науковців, які займаються вивченням проблеми гендерного підходу у навчанні та вихованні, сучасних підходів до розвитку та вдосконалення системи фізичного виховання використовувався комплекс наступних теоретичних методів: аналіз, порівняння, узагальнення, систематизації, теоретичне моделювання. Проаналізовано історичний аспект виникнення гендерного підходу у фізичному вихованні, який має певні відмінності та особливості, що робить його окремим напрямком гендерного пізнання, згідно з яким усі педагогічні та соціокультурні аспекти у фізичному вихованні молоді можуть мати гендерний вимір. Теоретично обгрунтовано потребу виокремлення та трактування гендерного підходу як дефініції в політичному, громадському, соціальному середовищах, указано на його значення для фізичного виховання і спорту та запропоновано для використання в дослідженнях новий термін, що надає можливість його характеризувати як міждисциплінарне та крос-секторальне поняття, екстрапольоване, взаємопов'язане та відповідне розвитку ФКС у країнах розвиненої демократії. На основі отриманих результатів дослідження та вже наявних теоретичних і методологічних праць із гендерної проблематики обгрунтовано необхідність і доцільність розробки й упровадження гендерного компонента у фізичне виховання сучасної молоді як сутнісно новий і прогресивний напрям аксіологічної значущості фізичної культури. Надано змістовну характеристику категорії "гендер" у сфері ФКС у контексті психолого-педагогічних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч51в2:с5 + с5*423.2*344

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського