РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000777850<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фальченко Ю. В. 
Дослідження впливу термічної обробки на міцність біметалевого Al-Ti стільникового заповнювача / Ю. В. Фальченко, Л. В. Петрушинець, В. Є. Федорчук, Є. В. Половецький // Автомат. зварювання. - 2021. - № 4. - С. 23-28. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто вплив термічної обробки на міцність біметалевих алюміній-титанових стільникових конструкцій. Біметал алюміній - титан отримували дифузійним зварюванням у вакуумі з малолегованих сплавів алюмінію АД1 і титану ВТ1-0. Досліджено можливість точкового зварювання біметалевих стрічок шириною 12 мм для отримання стільникового заповнювача в різних поєднаннях шарів титану та алюмінію. Показано, що оптимальним є зварювання стрічок у комбінації Al/Ti + Al/Ti. У цьому випадку середня міцність стільників на стиснення становить 41,1 МПа. Відпал біметалевих стільників проводили за температур 600 і 700 <^>oC. Час відпалу за 600 <^>oC становив 60 - 1200 хв, за 700 <^>oC - 10 - 30 хв. Установлено, що відпал протягом 60 хв за 600 <^>oC призводить до утворення в стику між шарами алюмінію та титану окремих осередків інтерметалідного прошарку товщиною до 1 мкм, що обумовлює підвищення міцності на стиснення стільникових зразків на 11,7 % у порівнянні з вихідним станом. Подальше зростання часу відпалу призводить до росту інтерметалідного прошарку в стику та зниження міцності на стиснення стільникових зразків. Показано, що стільникові зразки після відпалу протягом 60 - 600 хв за 600 <^>oC у разі стиснення з максимальним рівнем деформації 50 % деформуються без руйнування місця зварювання та стінок біметалевого матеріалу. Збільшення часу відпалу призводить до окрихчення як місць зварювання, так і матеріалу в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.75 + К230.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського