РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000777966<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Погорілий В. В. 
Аналіз незадовільних результатів лікування гострого апендициту у дітей / В. В. Погорілий, В. С. Конопліцький, В. А. Навроцький, Ю. Є. Коробко // Хірургія дит. віку. - 2019. - № 4. - С. 30-34. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Висвітлено питання діагностики та лікування гострого апендициту (ГА) у дітей, однак рання діагностика, особливо у дітей раннього віку, залишається складною проблемою в дитячій хірургії. Мета роботи - аналіз причин незадовільних результатів лікування різних форм ГА у дітей. Проведений ретроспективний аналіз діагностики та лікування 1034 дітей, які були госпіталізовані у відділення екстреної хірургії ВОДКЛ за період з 2015 по 2018 рр. з діагнозом ГА. З них 938 дітей було прооперовано з приводу різних форм ГА та його ускладнень. З приводу періапендикулярного абсцесу було прооперовано 69 (7,4 %) дітей: 42 (61 %) хлопчиків і 27 (39 %) дівчаток. У віці від 3 до 9 років включно прооперовано 12 (17 %) дітей, у віці від 10 до 17 років - 57 (83 %) дітей відповідно. У 96 (10,2 %) дітей діагноз ГА був під питанням, а згодом виключена гостра хірургічна патологія. За останні чотири роки з ускладненими формами ГА було прооперовано біля 76 дітей, як з приводу періапендикулярного абсцесу, так і з приводу дивертикуліту, апоплексії яєчника, первинного перитоніту, перекруту кісти яєчника. Встановлено, що пізня госпіталізація дітей з діагнозом "гострий апендицит" у лікарняні заклади була пов'язана із соціально-економічними труднощами сільського та міського населення, недооцінкою загальноклінічних симптомів ГА лікарями первинної ланки та хірургами районних поліклінік і стаціонарів. Усе це призводило до тактики необгрунтованого спостереження та проведення консервативного лікування при невстановленому діагнозі, особливо у дітей ранньої вікової групи. Було складніше проводити диференціальну діагностику ГА у дітей з атиповим розташуванням апендикулярного відростка. Усі ці чинники призводили до важких ускладнень ГА у дітей із частим виникненням періапендикулярних абсцесів, що склало майже 30 % від усіх прооперованих дітей. Висновки: висока частота діагностичних помилок на догоспітальному етапі у дітей із підозрою на ГА зумовлює необхідність покращення знань з питань надання невідкладної допомоги дітям сімейних лікарів, педіатрів та хірургів загальної хірургії. Основним методом ефективного лікування дітей з ГА є комплексне лікування в умовах хірургічного стаціонару дитячої лікарні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.101.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського