РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000778108<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Артеменко Г. В. 
LA - ICP - MS U - Pb вік кластогенного циркону з кварцитів Темрюцької світи (Новоукраїнське залізорудне родовище Корсацького блоку, Західне Приазов'я) / Г. В. Артеменко, А. Ю. Беккер, А. Хоффманн, Л. В. Шумлянський // Геол. журн. - 2020. - № 3. - С. 36-46. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

Західноприазовський залізорудний район ототожнюють із Корсацьким синклінорієм або блоком, в якому знаходяться залізорудні родовища Кам'яномогильської смуги (Павлівська, Новоукраїнська та Сергіївська ділянки), Куксунгур і Корсак-Могила. Залізорудні товщі приурочені до метаморфізованих вулканогенно-осадових порід сачкінської світи центральноприазовської серії, а в основі її розрізу знаходяться породи темрюцької світи. Вони прориваються численними тілами рожевих мікроклінових гранітів і пегматитів потужністю до 15 - 20 м. Фундаментом для цих метаморфічних порід є архейські плагіогранітоїди з ксенолітами гнейсів, кристалічних сланців і амфіболітів. Залізорудна формація Корсацького блоку має такі ж породні асоціації та мінеральні парагенезиси, що і в Мангуській та Оріхово-Павлоградській структурах. Виконано геохронологічні дослідження мета-теригенних порід темрюцької світи Новоукраїнського (Кам'яномогильського) залізорудного родовища. Ця структура простежується на західному крилі Корсацького синклінорія на відстань близько 20 км. Переважаючий азимут простягання порід цієї структури ПнЗ 350<^>o. Метаморфічні породи залягають у вигляді окремих тіл (лінз) довжиною 1200 - 1500 м за максимальної потужності 120 - 140 м. Залізисті кварцити представлені ітабіритами з пачками біотитових і біотит-амфіболових гнейсів (сачкінська світа). Нижче за стратиграфічним розрізом розвинені слюдисті (біотитові, гранат-біотитові) кварцити, що перешаровуються з гнейсами та сланцями біотитовими, мусковіт-біотит-силіманітовими, біотит-амфіболовими, рідше піроксен-гранат-біотитовими (темрюцька світа). Серед кластогенного циркону з слюдистих кварцитів темрюцької світи (58 зерен) 4 зерна мають вік 3,2 - 3,23 млрд років; 3 зерна - 3,08 - 3,11 млрд років; 32 кристали - 2,9 - 2,97 млрд років; 15 кристалів - 2,82 - 2,87 млрд років; 4 зерна - 2,76 - 2,78 млрд років. Згідно з отриманими даними, метаосадові породи залізорудних товщ Корсацького синклінорія Західного Приазов'я формувалися на породах мезоархейських ТТГ (2,9 - 3,1 млрд років). У невеликій кількості в області зносу були, ймовірно, архейські граніти з віком 2,85 - 2,87 і 2,76 - 2,78 млрд років, а також останці більш древніх ТТГ. Породи центральноприазовської серії прориваються калієво-натрієвими гранітами з віком 2,2 млрд років. На Приазовському мезоархейському кратоні у близькому геохронологічному інтервалі формувалися вулканогенно-осадові породи гуляйпільської світи (Гуляйпільська брахісинкліналь) і вовчанська товща Оріхово-Павлоградської структури. З породами центральноприазовської серії близькі за складом і часом утворення вулканогенно-осадові породи з залізисто-кременистою формацією криворізької серії Середньопридніпровського блоку (2,8 - 2,0 млрд років) і курської серії Воронезького кристалічного масиву (2,62 - 2,1 млрд років). Утворення цих вулканогенно-осадових серій із потужною залізисто-кременистою формацією, вірогідно, пов'язано з підводним вулканізмом і трансгресією океану.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д59(45УКР)451 + Д451(45УКР)21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського