РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000778121<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Довгаль О. В. 
Світовий ринок зерна: місце та роль України / О. В. Довгаль // Актуал. проблеми інновац. економіки. - 2020. - № 2. - С. 45-51. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Зазначено збільшення частки України у світовій структурі експорту зерна. Розраховано середнє значення темпу зростання експорту української пшениці та кормового зерна, що випереджає аналогічний світовий показник. Доведено, що від обсягів експорту українського зерна залежить продовольче забезпечення окремих країн і регіонів. Визначено, що позитивною стороною зростання зернового експорту є збільшення надходження валютної виручки, негативною - втрата доданої вартості та скорочення використання зерна для внутрішніх потреб. Мета роботи - обгрунтування теоретико-методологічних положень розвитку ринку зерна, дослідження стану, закономірностей, перспектив розвитку ринку зерна національного та регіонального характеру та розробка практичних рекомендацій з удосконалення організаційно-економічного механізму його регулювання через узагальнення концептуальних підходів та імплементації зарубіжного досвіду. Доведено, що із виробництвом зернової продукції пов'язують вирішення глобальної продовольчої проблеми. Наразі суть цієї проблеми зводиться до того, що темп приросту населення планети випереджає темп приросту виробництва зерна. Поряд з цим обгрунтовано, як посилюється негативний вплив деструктивних чинників на сільськогосподарське виробництво - скорочення площі земель придатних для аграрного виробництва через забудову та опустелення, зростання дефіциту прісної води, зростання частоти повеней, посух та пожеж та збільшення ареалів їх поширення тощо. Висновки: при збереженні існуючих демографічних та кліматичних тенденцій зростають ризики продовольчої небезпеки навіть для країн, які традиційно були і є постачальниками зернової продукції на світовий ринок. Для України такі ризики пов'язані з тим, що поглиблення інтеграції її економіки в світову послаблює можливості державної адміністрації впливати на перерозподіл та рух продовольства на відповідному національному ринку - політика фритредерства є основою неоліберальної доктрини глобалізації економіки. За найгіршого сценарію власниками вирощеної в Україні зернової продукції будуть закордонні агрохолдинги ТНК, які без обмежень вивозитимуть її за межі країни, провокуючи гострий дефіцит продовольства на внутрішньому ринку з усіма негативними наслідками.


Індекс рубрикатора НБУВ: У532.515.1 + У542.151 + У9(4УКР)421.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101404 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського